Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: nekāda vienotā atalgojuma sistēma nebūs

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) uzskata, ka, veicot Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas piedāvātās izmaiņas, vairs nebūs iespējams runāt par vienotu atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē, aģentūru LETA informēja ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis.

Repše uzskata, ka valdības piedāvātā vienotā atalgojuma sistēma bijusi atbilstoša un vistaisnīgākā šā brīža ekonomiskajai situācijai valstī. Ja Saeimas deputāti tajā veic izmaiņas, tad atbildība ir deputātu rokās, jo valstī likumdevējs ir Saeima. Tomēr, izņemot no sistēmas Saeimas deputātus, kā arī valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājus, tā vairs nav vienotā atalgojuma sistēma, norādījis ministrs.

Pēc ministra domām, turpmāk būs ļoti grūti izkontrolēt pašvaldību uzņēmumu vadības atalgojumus, kas bieži vien pārsniedz valsts prezidenta un premjera atalgojumu.

Latvijas Banku un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju tomēr neiekļaut vienotajā atlīdzības sistēmā. Tāpat likums netiks attiecināts uz Saeimas deputātiem un valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājie...