Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

E-talons – maksājam par vienu braucienu divreiz?

Man pašai gadījās būt divas reizes par aculiecinieci gadījumiem, kad Rīgas sabiedriskajā transportā e-talons .. nopīkstēja divas reizes, līdz ar to par braucienu iznācis maksāt divas reizes. Viens gadījums bija 4.tramvajā, kad mazs zēns pielika e-talonu pie reģistratora un tas nopīkstēja, un kamēr viņš griesās atdot mātei e-talonu, tas nopīkstēja vēlreiz, izsaucot mātes izbrīnu un sašutumu. Otrais gadījums bija 3.autobusā, kur stāvēja bariņš jauniešu, un vienam bija e-talons, kuru viņš nopīkstināja un turēja rokā. Autobuss pēkšņi pagriezās, un roka ar e-talonu atradās netālu no reģistrētāja, un, par lielu izbrīnu apkārtējiem ... vēl reizi reģistrēja braucienu!

Lai uzzinātu, ko darīt šajā situācijā, vērsos vairākās kompetentās iestādēs, lai uzzinātu viņu viedokli šajā jautājumā. Paldies informētājiem par ātro un operatīvo atbilžu sniegšanu!

Pirmā iestāde, uz kuru nolēmu zvanīt, bija Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Atbildi sniedza  Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante Ilze Žunde:
«Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu par e-taloniem, varam sniegt sekojošu atbildi!
 Ja rodas problēmas ar e-talona lietošanu (tas atbilstoši nedarbojas), tad sākotnēji būtu jāvēršas pie RP SIA Rīgas satiksme. Ja Jūsu problēma netiek atrisināta, būtu jāvēršas Rīgas domes Satiksmes departamentā, kura viena no funkcijām, saskaņā ar 2006. gada 24. janvāra Rīgas domes Satiksmes departamenta nolikumu, ir pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumu un pasažieru komercpārvadājumu pārraudzība, koordinēšana un kontrole.»

Nolēmu vērsties Rīgas domes Satiksmes departamentā. Rīgas domes Satiksmes departamenta
Komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Prauliņa sniedza sekojošu atbildi: «Saskaņā ar deleģēšanas līgumu starp Rīgas domi un RP SIA «Rīgas satiksme' pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšana Rīgā un pašvaldības maksas autostāvvietu ierīkošana un apsaimniekošana ielu sarkano līniju robežās ir deleģēta uzņēmumam RP SIA «Rīgas satiksme».

Ja iedzīvotājiem rodas jautājumi saistībā ar e-talona lietošanu, aicinām zvanīt uz RP SIA «Rīgas satiksme» bezmaksas tālruni: 80001919.

I.Prauliņa aicina ziņot par satiksmi traucējošiem šķēršļiem uz ielu brauktuvēm Rīgā, kā arī bojātiem luksoforiem vai ceļa zīmēm aicina ziņot Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centram pa bezmaksas tālruni 80003636.

sd@riga.lv

www.rdsd.lv

Bet, atgriežoties pie e-talona lietošanas jautājuma, vēršoties RP SIA «Rīgas Satiksme», Komunikācijas projektu speciāliste Baiba Bartaševiča paudz izbrīnu ka šāda problēma pastāv: «Līdz šim, šādi gadījumi, kad karšu lasītājs pēc kārtas nopīkst divas reizes, nav fiksēti - vienas stundas laikā atkārtoti tajā pašā transporta līdzeklī konkrēto e-talonu nav iespējams piereģistrēt. Ja tomēr Jums ir aizdomas, ka par vienu braucienu samaksāts divkāršā apmērā, Jums ir jādodas uz kādu no RP SIA «Rīgas satiksme» Klientu apkalpošanas centriem, līdzi ņemot konkrēto e-talonu un tā iegādi apliecinošu maksājuma čeku.  Klientu apkalpošanas centru adreses: Prāgas ielā 1 (Autoosta); Kurzemes prospektā 137; Brīvības ielā 191 (ieeja no Klijānu ielas); Brīvības ielā 384b (4. un 16. trolejbusu galastacija Šmerlis); Vienības gatvē 76b. Darba laiks: darbdienās no plkst. 9.00 līdz 19.00; sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.»