Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par aiziešanu no «Ventspils naftas» vadības paziņojusi Pētersone

Par aiziešanu no amata AS «Ventspils nafta» (VN) vadībā paziņojusi līdzšinējā VN valdes priekšsēdētāja un prezidente Olga Pētersone, biznesa informācijas portālu «Nozare.lv» informēja VN sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja Gundega Vārpa.

Samazinot apjomīgo darba slodzi, Pētersone turpināšot strādāt VN meitas uzņēmumu SIA «Ventspils nafta termināls» un SIA «LatRosTrans», kā arī asociētās sabiedrības AS «Latvijas Kuģniecība» padomēs.

VN valdē turpina strādāt Saimons Bodijs, Ilva Purēna un Normunds Staņēvičs.

Pētersone VN valdes priekšsēdētājas/prezidentes amatu ieņēma kopš 2004.gada janvāra.

VN informē, ka Pētersones vadībā VN pieredzējusi daudz izaicinājumu un guvusi vērā ņemamus panākumus VN koncerna uzņēmumu starptautiskajā konkurences cīņā, stiprinot to izaugsmi, nodrošinot stabilu darbību un pozitīvus finanšu rezultātus, tādējādi veicinot VN vērtības pieaugumu.

Spilgtākais pierādījums tam esot VN akcionāru 2009.gada 19.novembrī vienbalsīgi pieņemtais lēmums par dividenžu izmaksu vairāk nekā 50 miljonu latu apmērā, nodrošinot ikviena akcionāra ieguldījumu ievērojamu atdevi un apliecinot gan uzņēmuma vadības iepriekšējo gadu veiksmīgo darbību, gan arī tālredzīgo finanšu resursu plānošanas politiku.

Pateicību par paveikto Pētersonei izteikuši VN lielākā akcionāra - starptautiskās korporācijas «Vitol Group» pārstāvji.

«Mēdz teikt, ka jāaiziet ir tad, kad ir vislabāk. Un šo lielā gandarījuma sajūtu man rada uzņēmuma nodrošinātā iespēja visiem akcionāriem saņemt iepriekšējos gados nopelnīto un iekrāto. Strādāt VN bija interesanti, taču vienlaikus ļoti grūti - to raksturo nebeidzamie strīdi starp akcionāriem vai nepamatotie tiesvedības procesi, kuros tika ievilkta VN. Šādos apstākļos var neizturēt pat visstiprākā dzelzs veselība, tāpēc esmu izlēmusi pāriet uz lēnāku ritmu, turpinot strādāt trīs koncerna uzņēmumu padomēs,» skaidro Pētersone.

VN ir tranzītbiznesa jomā orientēta koncerna centrālā holdingsabiedrība, kuras darbības uzdevums ir ieguldījumu pārvalde meitas sabiedrībās, veicinot koncerna kopējās vērtības un katras atsevišķās meitas sabiedrības vērtības pieaugumu.

VN koncerna darbība vērsta šādos virzienos: naftas un naftas produktu pārkraušana; naftas un naftas produktu transportēšana pa cauruļvadiem; kuģošanas bizness.