Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš sola, ka Latvijas ārpolitiskais kurss nemainīsies

Tautas partijas oponentu izraudzītajai taktikai baidīt Latvijas iedzīvotājus ar valsts ārpolitiskā kursa maiņu nav nekāda pamata. To sestdien Tautas partijas kongresā uzsvēra ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Viņš uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka prioritāte ir un paliks stipra Latvija stiprā Eiropas Savienībā un NATO un lbās attiecībās ar kaimiņiem.

«Oponentu retorikā šajā sakarībā daudzkārt tiek locīts Krievijas vārds, tādēļ vēlos atkārtot, ka labi apzinoties visu Latvijas-Krievijas attiecību sarežģīto vēsturi, vienlaicīgi būtu netālredzīgi šīs attiecības veidot Aukstā kara laika gaisotnē. Darbs pie kaimiņattiecību iespējami konstruktīvas izveides un attīstības ir ārpolitikas ābece un ikviens, kas to apšauba, manuprāt, ir kvalificējams kā ārpolitikas analfabēts,«” sacīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka viens no principiālajiem uzstādījumiem, ko irizvirzījis Latvijas vēstniekiem ārvalstīs un ārlietu dienestam kopumā īpaši šajos globālās finanšu krīzes apstākļos, ir darbs ekonomikas jomā un atbalsts Latvijas uzņēmējiem ne tikai nodrošinot līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanu uzņēmējdarbības attīstībai, bet arī sniedzot padomu, veicinot kontaktus jaunu eksporta tirgu iepazīšanā, kā arī atbalstot komerciālu strīdu situācijās

«Es labprāt vēlētos, lai šo centienu īstenošanā Latvijas atbildīgās institūcijas būtu vienotas un kopīgi mērķtiecīgi strādātu. Šajā ziņā kā kuriozu uztveru atsevišķu partijas „Jaunais laiks” politiķu pārmetumus man kā ārlietu ministram par it kā jaukšanos Ekonomikas ministrijas kompetencē,» teica Riekstiņš.