Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mājokļa meklēšana

Kā jau daudzi simti jauniešu, arī es šogad pirmo reizi mūžā pārvācos uz Rīgu, lai uzsāktu studijas. Lielas pārmaiņas dzīvē, kas liek risināt vēl līdz šim nebijušus jautājumus. Otrais galvenais, uzreiz pēc augstskolas izvēlēšanās, dzīvesvietas atrašana. Tā kā šobrīd Rīgā izīrējamo dzīvokļu izvēle ir ļoti plaša, domu par kopmītnēm uzreiz atmetu, jo vienmēr licies, ka dzīvošana vienā istabā ar vairākiem cilvēkiem, uz ilgāku laiku, mani varētu nomākt.

Kopā ar draugu apskatījām tikai četrus dzīvokļus, bet katrs no tiem bija pavisam savādāks, arī to īpašnieki un viņu attieksme atšķīrās. Piedāvājumus meklējām internetā, kur brīvi pieejama informācija un fotogrāfijas. Mūsu uzstādījums bija īres maksa zem 100 latiem, dzīvoklis ar centrālapkuri, vēlams atsevišķs sanitārais mezgls un konkrētā Rīgas rajonā. Protams, pirmkārt, uzmanību piesaistīja lētākās cenas un pievilcīgākie attēli, kuros redzams dzīvoklis ar mūsdienīgu telpu apdari, mēbelēts. Piemērotu variantu atradām ļoti ātri – kapitālais remonts, jaunas mēbeles un īres maksa tikai 60 lati mēnesī – likās ideāls. Kad piezvanījām uz sludinājumā norādīto telefona numuru, mums paskaidroja, ka lai uzzinātu dzīvokļa īpašnieka koordinātas, mums jāierodas birojā, kur tiks noslēgts līgums. Šis pakalpojumus maksāja 35 ls. Kad atgriezāmies no biroja mēģinājām sazvanīt līgumā minēto numuru. Uz zvanu atbildēja vīrietis informējot, ka viņš šobrīd nav Rīgā un piedāvāja piezvanīt rīt. Gan nākošajā, gan visās turpmākajās dienās uz zvanu neviens neatsaucās. Protams, zvanījām arī uz aģentūru, saņēmām atbildi, ka viss tiks noskaidrots, lai sazināmies ar viņiem nākamajā dienā. Pēc tam sekoja atbilde, ka izvēlētajā rajonā dzīvokļu vairāk nav, bet ka viņi būtu gatavi atrast dzīvokli citā rajonā. Mums kļuva skaidrs, ka šī aģentūra darbojas tukšgaitā, par to liecināja arī biroja iekārtojums (viena neliela telpa, tukši plaukti, nekādas biroja tehnikas, izņemot datoru). Sapratām, ka dzīvoklis jāmeklē bez starpniekiem. Secinājums no šī gadījuma – lēta cena un augstas kvalitātes dzīvoklis ir nesavienojami jēdzieni.

Turpmāk meklējot dzīvokli saskārāmies ar interesantiem cilvēkiem un neparastām situācijām – kundzi gados, kura, kā varēja nojaust vēlas kontrolēt katru īrnieku soli, laipnu kungu, kas piedāvāja mitekli bēniņos minimāli apgaismotu, uz kuru veda stāvas trepes, izveicīgu kungu, kurš piedāvāja neiedomājamu, nesen applūdušu dzīvokli ar pelējuma smaku.

Galu galā mūsu meklējumi noslēdzās diezgan ātri, jo izdevās atrast dzīvokli, kas atradās piemērotajā Rīgas rajonā par atbilstošu cenu. Jāatzīst, ka arī šis dzīvoklis bija pieejams tikai caur aģentūru, bet, tā bija liela un plaši pazīstama.

Varu secināt, ka saskaroties ar šāda veida situācijām  ir svarīgi pašam aktīvi rīkoties un pieņemt lēmumu. Tomēr galvenais, saskatīt radušās situācijas cēloņus, nevis gausties un nožēlot sekas.