Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķengaraga iedzīvotājs ar videokamerām cīnās pret auto zagļiem

Kāds Ķengaraga iedzīvotājs, gados jauns cilvēks, ar savu video aparatūru no sava dzīvokļa fiksē pagalmā notiekošo, svētdienas vakarā vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga».

Jaunietis pēc profesijas ir elektronikas inženieris. Kameras, no kurām mazākā ir kā adatas acs, bijušas iegādāta pasen, taču zādzības pagalmā sākušas pieņemt bezkaunīgus apmērus, un jaunais vīrietis nolēma rīkoties. Viņš dažas kameras izlika tā, lai fiksē pagalmu kopumā, bet dažas uzstādījis, lai ieraugāmi zagļu tuvplāni. Kopumā ar šīm četrām kamerām jau četrus mēnešus ik nakti top vērā ņemams arhīvs.

Noziedzīgās pasaules darboņi uzdarboties sāk pēc plkst. 1.00 naktī. Video kameras reaģē uz kustību pagalmā. Pēc speciālām atzīmēm kameru saimniekam ir vieglāk ierakstos  atrast fiksētos noziegumus.

Ķengaraga «reindžers», kā viņu jau iesaukuši internetā, nav uzbāzīgs, taču savas mājas zināmajiem automašīnu īpašniekiem pastkastītē iemet kā informāciju par nakts nelūgtajiem viesiem, tā savu e-pasta adresi. Pats viņš vēlas palikt anonīms, lai zagļi nevar atrast vietu, kur dzīvo, un kameras sadauzīt.

Gvido Sproģa automašīna «Audi» pazuda no jau zināmās mājas blakuspagalma naktī uz 11. novembri. «Reindžers» viņam iedeva tās un iepriekšējās nakts ierakstus, kurus Gvido nodeva policijai. Gvido paveicās. Viņa mašīnu atrada. Taču nevis kārtības sargi, bet gan vērīga kolēģe, kura pievērsa uzmanību ielas malā novietotajai mašīnai bez priekšējās numura zīmes un ar nolaistu riepu.

Uz darbu bibliotēkā Gvido brauc ar sabiedrisko transportu. Atrastā mašīna nav braucama. Daudz kas salauzts, remontam vajadzīgs vismaz pustūkstotis latu. Salonā mētājušās daudzas zagļu mantas, arī izlietotas šļirces. Vīrietis sagaida no policijas, ka tā šo lietu izmeklēs un vainīgos atradīs.

Gvido iesniegumu policijā uzrakstīja un video iesniedza. Tomēr vainīgās personas pagaidām nav identificētas, raidījuma veidotāji uzzināja Ķengaraga policijas iecirknī. Tikmēr zādzības konkrētajā pagalmā turpinās, bet policija tikai aicina sūtīt viņiem konkrēto noziegumu video. Daudzi Ķengaraga «reindžera» mājas iedzīvotāji par nakts zādzībām policiju pat vairs neinformē un ir atmetuši ar roku, ka policijas patruļmašīna jelkad te iegriezīsies.

Tādu situāciju nepieļauj iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL). Ja zādzības notiek ilgstoši zināmā vietā, policijas pienākums esot tādās riska vietās regulāri patrulēt. Ministre arī slavē «reindžera» iniciatīvu un atzīst, ka policijai tik labas kvalitātes videomateriāli obligāti jāizmanto lietu izmeklēšanā.

«Šis noteikti ir gadījums, kad policijai jāizmeklē konkrētie notikumi, jo to cilvēku sejas ir labi saskatāmas. Un policijai tādas vietas pastiprināti jāuzmana, lai tas nebūtu jādara vienam cilvēkam. Paldies, ka viņš to ir darījis,» norādīja Mūrniece.