Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomists: daudzas lietas pie mums joprojām kā treknajos gados

Lai gan Latvijā jau ilgāku laiku ir ekonomiski sarežģīta situācija, daudzas lietas joprojām ir kā treknajos gados, uzskata ekonomists Uldis Osis.

«Pat ielu stāvvietu maksas Rīgas centrā ir kā treknajos gados. Daudzviet vēl saglabājušās vecās cenas,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» min Osis.

Viņš pauž izbrīnu par latviešu psiholoģiju — lai gan uzņēmums dreifē maksātnespējas virzienā, jau ir uz bankrota robežas, vecās cenas tas joprojām saglabā, daudzviet pat vēl tās tiek paceltas.

«Rīcība tikpat absurda kā nodokļu palielināšana totālas krīzes situācijā,» viņš secina.

Savukārt, vērtējot valsts politiku, ekonomistam radusies pārliecība, ka nekāda ekonomikas sildīšana nenotiek. Tieši pretēji — tā tiek dzesēta. «Jā, nauda jātērē racionāli un izmaksas jāsamazina, bet veids, kādā tas tiek darīts, klasificējams kā ekonomikas dzesēšana. Citur pasaulē — ASV, Eiropā — ekonomika jau sāk uzlaboties. Ir stabilizācijas pazīmes,» klāsta ekonomists.

Līdz ar to uz šā stabilizācijas fona citās valstīs Latvijas ekonomika izskatās briesmīgi, uzskata Uldis Osis.