Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ražotājs no zāļu cenas aptiekā saņem trešdaļu

«Olainfarm» Finanšu departamenta direktora vietnieks Salvis Lapiņš stāsta, ka tikai trešdaļa no tās summas, cik medikamenti maksā aptiekā, reāli saņem zāļu ražotājs.

««Olainfarm» kā zāļu ražotājs sākotnēji medikamentus pārdod lieltirgotavai un tā tālāk piegādā aptiekām. Piemēram, ja, ieejot aptiekā, redzam, ka Olainfarm zāles maksā sešus latus, tas nozīmē, ka mēs saņemam ne vairāk par diviem latiem,» intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» stāstījis Lapiņš.

Uzņēmējs norāda, ka farmācija jomā Latvija var atrast savu «Nokia». «Valdības programmās farmācija ir nosaukta par vienu no prioritārām nozarēm Latvijā un es uzskatu, ka tam ir pamats. Ne velti Latvijā ir divi reģionālas nozīmes spēcīgi farmācijas ražotāji.»

Latvijas otrs lielākais zāļu ražotājs «Olainfarm» pretstatā pērn piedzīvotajiem zaudējumiem šogad pirmajos sešos mēnešos nopelnīja 824 tūkstošus latu.