Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceturtdaļa gatava strādāt par algu, kas nesedz kredītsaistības

Ceturtā daļa vidējā un augstākā līmeņa vadītāju un speciālistu, lai iegūtu darbu, būtu gatavi strādāt par algu, kas nesedz pat viņu pašreizējās kredītsaistības, liecina jaunākā personāla atlases kompānijas «Talentor Latvia» aptauja.

Kā norāda aptaujas autori, šī situācija ir milzīgs pretstats tam, kas valdīja darba tirgū pirms diviem trim gadiem, kad šie speciālisti bieži mainīja darbu, tādējādi pastāvīgi palielināja savu atalgojumu.

Aptaujā noskaidrots, ka strādāt par atalgojumu, kas nesedz kredītsaistības, būtu gatavi 26,3% vidējā un augstākā līmeņa vadītāju un speciālistu. Gandrīz tikpat daudz aptaujāto jeb 23,2% uzskata, ka viņus tuvāko mēnešu laikā varētu atlaist. Viņi šādu varbūtību vērtē kā ļoti lielu vai drīzāk lielu.

Turklāt šie speciālisti ir gatavi strādāt par mazāku atalgojumu. Aptaujā arī noskaidrojās, ka viņi, lai iegūtu kāroto darbu, ir gatavi slēpt patieso informāciju par sevi. Proti, 36,4% respondentu būtu gatavi uzlabot savu CV. 25,6% gadījumu respondentu uzlabotu informāciju par iepriekšējo darba pieredzi, bet 20,2% — valodu zināšanas.

Tā kā arvien lielāks skaits vidējā un augstākā līmeņa vadītāju un speciālistu paliek bez darba un ilgstoši nevar atrast jaunu darbavietu, liela daļa apsver iespēju doties strādāt uz ārzemēm, vēlreiz apliecinot tendenci par kvalificētā darbaspēka aizplūšanu. Par to liecina aptaujas dati — bez darba pašlaik ir 30,6% respondentu (vidējā un augstākā līmeņa vadītāju un speciālistu) un vairāk nekā 70% ir apsvēruši iespēju doties strādāt uz ārzemēm. Turklāt 82,6% no tiem būtu gatavi strādāt ārzemēs zemāka līmeņa darbu nekā Latvijā.

Viens no noteicošajiem faktoriem, kādēļ cilvēki izvēlas doties strādāt uz ārzemēm, ir algas samazinājums. Šādu domu apsvēris 71% respondentu, kuriem pēdējā gada laikā ir samazināta alga. Tāpat kā būtiska motivācija doties strādāt uz ārzemēm kalpo ilgstošais bezdarbs. Proti, jo ilgāk cilvēks ir bez darba, jo lielāka varbūtība, ka viņš dosies strādāt uz ārvalstīm. 81% vidējā un augstākā līmeņa vadītāju un speciālistu, kuri pašlaik ir bez darba, apsvēruši iespēju pamest Latviju.