Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Biroju īres tirgū noteikumus diktē optimistiskās kompānijas

Biroju nomas tirgū pirmo vijoli joprojām spēlē nomnieks, tā laikrakstam «Dienas bizness» atzinuši vairāki tirgus speciālisti. Galvenokārt šie nomnieki ir kompānijas, kas savu darbību redz arī pēc krīzes pārvarēšanas, kaut darījumu tirgū nestabilās ekonomiskās situācijas dēļ valstī pašlaik ir maz, atzīst  SIA «Larix Property»  valdes loceklis Romāns Atahovs.

SIA «Liece» (Tērbatas centra īpašniece) komercdirektors Jānis Brants par satraucošu uzskata vienotības trūkumu, kad nekustamā īpašuma tirgū katrs velk vezumu uz savu pusi. «Manā izpratnē visnepareizākā izvēle ir dempings. Tirgū ir parādījušies objekti, kur nomas maksa ir 0 – 1 eiro/m2. Tas nav labs signāls — tā nav reāla cena, un tā nesekmēs tirgus attīstību. Par šādu summu nav iespējams nodrošināt telpu kvalitāti — segt telpu kosmētisko remontu, inženiertīklu utt. uzturēšanas izmaksas. Dempings nav ilgtermiņa stratēģija. Tas var būt maziņš plāksteris biznesam, taču īsu brīdi,» viņš spriež.

Eksperti prognozē, ka nākotnē nomnieku skaits visdrīzāk nepalielināsies, taču tirgum stabilizējoties un strukturizējoties, paliks attīstītāji, kas vairāk iesaistīs savu kapitālu un mazāk izmantos banku finansējumu.