Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP aicina pārskatīt nodokļa likmi par dienesta auto izmantošanu

Tautas partija (TP) otrdien rosinās valdību pārskatīt nepamatoti augsto nodokļa likmi par dienesta auto izmantošanu, rosinot samazināt to līdz 35 latiem, portālam «Apollo» pavēstīja TP frakcijas konstultante Sarmīte Kolāte.

Šobrīd Finanšu ministrijas sagatavotie priekšlikumi paredz piemērot gan darba devējam gan darba ņēmējam nodokļa likmi 81 lata apmērā mēnesī, ja darbinieks lieto dienesta auto. Šādi Finanšu ministrija plāno iekasēt nākamā gada budžetā 38 miljonus latu. Ministrijas aprēķini balstās uz pieņēmumu, ka nodoklis tiks iekasēts tikai no nepilniem 40% juridisku  personu uz ko attiecas jaunais nodoklis. Citiem vārdiem, paredzot nespēju iekasēt nodokli ar tik augstu likmi, tā smagums tiks pārlikts uz godīgu nodokļu maksātāju pleciem, teikts TP paziņojumā.

Tautas partija piedāvā šajā jautājumā izvēlēties citu pieeju. Saprātīgāka un panesamāka nodokļu likme nespiedīs uzņēmējus izmantot dažādas metodes lai apietu nodokļu nomaksu un sasniegs labākus fiskālus rezultātus. Uzskatām, ka mazāks nodoklis, ko maksā visi, ir labāks risinājums par lielu likmi, ko spēs nomaksāt tikai neliela daļa.

TP ir iesniegusi Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim iekļaušanai valdības sēdē priekšlikumu, ka kopējais maksājums, ko maksā darba devējs un darbinieks ir 35 lati mēnesī. Tas nozīmē, ka darbinieka maksājums par dienesta auto izmantošanu būtu apmēram 15 latu. Tai pašā laikā aprēķini rāda, ka šāda likme ļaus sasniegt valdības plānoto mērķi — ienākumus budžetā 38 miljonu latu apmērā.