Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vectēvs» triumfē «Spēlmaņu naktī»

Par 2008./2009. gada sezonas gada teātra izrādi «Spēlmaņu nakts» žūrija atzinusi režisora Alvja Hermaņa izrādi «Zilākalna Marta» Jaunajā Rīgas teātrī (JRT).

Pa labāko latviešu autora iestudējumu žūrija atzinusi Viļa Daudziņa «Vectēvu» JRT, bet par labāko izrādi bērniem vai jauniešiem atzīta Valtera Sīļa «Par mammām» Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada labāko režisoru atzīts Alvis Hermanis par izrādi «Zilākalna Marta» un «Vectēvs» JRT.

«Spēlmaņu nakts» balvu kā gada scenogrāfs saņēma Andris Freibergs par izrādi «Piezīmes no pagrīdes» JRT un «Dons Žuans» Latvijas Nacionālajā operā. «Spēlmaņu nakts» balvu kā gada kostīmu māksliniece saņēma Keita par izrādi «1906. Trakāk vēl kā piektā gadā» Nacionālajā teātrī.

«Spēlmaņu nakts» balvu par labāko muzikālo partitūru dramatiskajā izrādē saņēma Regnārs Vaivars par izrādi «Bračkas» JRT un «Visiem zināmais lācis un viņa dr.» Nacionālajā teātrī.

«Spēlmaņu nakts» žūrija par gada aktrisi atzinusi Daci Bonāti par Billes lomu Nacionālā teātra izrādē «Bille», bet par aizvadītās sezonas labāko aktieri atzīts Vilis Daudziņš par darbu monoizrādē «Vectēvs» JRT.

Nominācijā «Gada aktrise otrā plāna lomā» par uzvarētāju atzīta Regīna Razuma par Dorotas lomu izrādē «Sala» un Anitu Burtāni izrādē «Bračkas» JRT. Par labāko aktieri otrā plāna lomā atzīts Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš par Fredija lomu izrādē «Siseņi» un Lukjana Timofejeviča Ļebedeva lomu izrādē «Idiots. Pēdējā nakts».

Par gada labākajiem jaunajiem skatuves māksliniekiem atzīti — Ilze Ķuzule par Stellas lomu «Ilgu tramvajā» un Viesturs Meikšāns par režiju izrādē «Marionetes» un «Fantomsāpe» Valmieras Drāmas teātrī. «Spēlmaņu nakts» balvu par gada spilgtāko debiju saņēma Inese Mičule par režiju izrādei «Fundamentālists» JRT.

Par gada baleta mākslinieku atzīts Arturs Sokolovs par Franča lomu baletā «Kopēlija» un Nataniela lomu «Smilšu vīrā» Latvijas Nacionālajā operā.

Balva par mūža ieguldījumu tika pasniegta scenogrāfam un māksliniekam Ilmāram Blumbergam.

Žūrijas īpašā balva tika pasniegta Valdim Lūriņam par veiksmīgu atgriešanos režijā ar trim izrādēm — «Sapnis par Brodveju», «Klase — XX gs», «Bille» — un lielisko sadarbību ar aktieru ansambļiem.

Skatītāju balsojumā par labāko aktrisi atzīta Dita Lūriņa, par labāko aktieri — Vilis Daudziņš. Par labāko izrādi skatītāji atzinuši Alvja Hermaņa režisēto izrādi «Vectēvs» JRT.

Šoreiz žūrijas komisiju vadīja Normunds Naumanis, žūrijas locekļi — Anna Eižvertiņa, Maija Svarinska, Līga Ulberte un Undīne Adamaite.

«Spēlmaņu nakts» balva ir metālmākslinieka Jura Gagaiņa veidotā «Skatuves nagla».