Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nakti stāv rindā pie bērnudārza

Vairāki 2008. gadā dzimušu mazuļu vecāki nakti no svētdienas uz pirmdienu pavadīja ārā – lietū un tumsā. Viņi jau svētdien ieņēma rindu pie Vecmīlgrāvī jaunatklātā bērnudārza «Blāzmiņa», lai pirmdienas rītā būtu pirmie, kas reģistrē savu mazuli uzņemšanai šajā dārziņā.

Laikraksts «Latvijas Avīze» otrdien ziņo: tā kā Rīgas dome nākamgad plāno vairs nemaksāt 50 latu pabalstu vecākiem, kuru bērnus pašvaldība nespēj nodrošināt ar vietu bērnudārzā, vecākiem bija vēl jo lielāks stimuls nakti pavadīt, mīcoties pa dubļaino būvlaukumu.

Pirmie vecāki pie dārziņa pulcējās jau svētdien ap plkst. 11.30, bet līdz plkst. 18 vakarā sapulcējās jau 39 vecāki. Daži bija mobilizējuši visu ģimeni – rindā ik pa laikam stāvēja gan mazo mammas, gan tēti, gan vecvecāki, gan vecākie brāļi un māsas.

Par laimi, bērnudārza darbinieki bija atsaucīgi: jau ap pulksten 7 ielaida vecākus bērnudārza telpās un piedāvāja tēju. Dokumentu pieņemšana sākās tikai no pulksten 9.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Eiženija Aldermane gan norāda: lai dabūtu vietu šajā bērnu dārzā, rinda nevienam nebija jāstāv. «Nevaram pie katras mājas, katrā kvartālā uzcelt pa bērnudārzam. Taču mēs esam noskaņoti divu līdz 2,5 gadu laikā Rīgā likvidēt rindu uz dārziņiem,» – tā Aldermane.