Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

E-talona sistēma iznīcina viltojumus

E–talona ieviesēji SIA «Rīgas karte» pārstāvji ir pārliecināti: e–talona sistēma ir pārāk sarežģīta uzlaušanai un ne tikai ātri atpazīst viltojumus, bet arī pati tos iznīcina, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

Jau pirms elektroniskās norēķinu sistēmas ieviešanas Rīgas sabiedriskajā transportā vairākos interneta forumos parādījās diskusijas, kā sistēmu iespējams apiet un vai e–talonu var viltot. Pagājušajā nedēļā parādījās informācija, ka programmētāji iesācēji esot uzlauzuši elektroniskās biļetes sistēmu un radījuši divus viltotā e–talona veidus – mūžīgo e–talonu ar neierobežotu braucienu skaitu un biļeti, ko ar pašizgatavotu ierīci var papildināt jebkurā mirklī.

SIA «Rīgas satiksme» gan neapstiprina šādu informāciju.

«Apgalvojumi par to, ka Rīgas elektronisko norēķinu sistēma ir uzlauzta, ir nepatiesi. To apstiprina pašas publiski izteiktās versijas par uzlaušanas metodēm un sekām, jo ir pretrunā ar sistēmas darbības principiem,» pārliecināts ir SIA «Rīgas karte» valdes loceklis Pavels Tulovskis.

Pagaidām neesot konstatētas pazīmes, kas liecinātu par nelegālām darbībām ar iekārtām. Viņš piebilst, ka mēģinājumus vizuāli atdarināt e–talonu vai svešas e–biļetes lietošanu nevar uzskatīt par sistēmas uzlaušanu. Šādos gadījumos pārkāpumus konstatējot kontrolieri.

Tulovskis norāda, ka elektroniskās biļetes sistēma atpazīst ikvienu mēģinājumu izmantot ārpus sistēmas uzlādētu karti un to iznīcina brauciena reģistrācijas brīdī.