Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolē atkārtoti mēģinās pārdot Latvijas vēstniecības bijušo ēku Vašingtonā

Nākamā gada 7.janvārī Latvijas vēstniecībā ASV notiks bijušās vēstniecības ēkas Vašingtonā atklāta mutiska izsole.

Nekustamā īpašuma sākuma cena būs 460 000 ASV dolāri (216 660 lati), liecina paziņojums oficiālajā laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».

Personām,

kuras vēlas piedalīties izsolē, ir jāreģistrējas kā izsoles dalībniekam un līdz reģistrācijas brīdim jāiemaksā drošības nauda 10% no sākuma cenas un reģistrācijas maksa 50 ASV dolāri (23,5 lati).

Izsoli rīko AS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas vēstniecību ASV.

LETA jau šā gada jūnijā ziņoja, ka nekustamā īpašuma tirgus krīzes dēļ VNĪ tolaik joprojām nebija izdevies par piemērotu cenu pārdot Latvijas vēstniecības veco ēku ASV galvaspilsētā Vašingtonā.

Pērn rudenī VNĪ rīkoja cenu aptauju, lai atrastu pārdevēju, kas nodrošinātu vēstniecības vecās ēkas pārdošanu izsolē. Bet diemžēl arī šī, kas bija jau trešā tamlīdzīga iepirkuma procedūra, noslēdzās bez rezultātiem, jo netika iesniegts neviens piedāvājums. Tieši tāpat neveiksmīgi noslēdzās izsludinātais atklātais konkurss 2007.gada decembrī.

Jau ziņots, ka 2006.gada 5.septembrī valdība atļāva VNĪ agrāko Latvijas vēstniecības ēku pārdot izsolē.

Nekustamo īpašumu Vašingtonā, ko veido zemesgabals 309 kvadrātmetru platībā un ēka 260 kvadrātmetru platībā, 1952.gadā iegādājās Latvijas sūtniecība Vašingtonā. Vēstniecības vecās ēkas novērtējums iepriekš bija no 700 000 līdz 800 000 ASV dolāru (353 000 līdz 403 000 latu).

Jaunais nekustamais īpašums Latvijas vēstniecības ASV vajadzībām tika iegādāts par 2,195 miljoniem ASV dolāru (1,1 miljons latu).

Iepriekšējā pārstāvniecības ēkā nebija iespējams izvietot papildu darba vietas, kā arī ēkas konsulārajā daļā telpu trūkuma dēļ nebija iespējams nodrošināt biometrijas datu iegūšanu atbilstoši Šengenas konvencijas drošības prasībām.