Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas deputātiem mācīs runas mākslu

Saeimas deputāte un akadēmiķe Janīna Kursīte-Pakule decembra vidū Saeimā lasīs parlamentāriešiem īpaši gatavotu lekciju par runas mākslu publiskajā retorikā.

Par pasākuma ieceri aģentūru BNS informēja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Māris Ārbergs (Tautas partija).

Lekcija plānota 15.decembrī parlamenta galvenās ēkas Sarkanajā zālē, bet konkrētāk par pasākuma norisi un tajā iekļaujamajiem jautājumiem komisija iecerējusi spriest vēl jaunnedēļ.

Ārbergs nezināja, kas tieši ir šīs idejas autors un pasākuma iniciators, bet atzina, ka pēdējā laika izteikumi no tribīnes un komisijā nonākušie jautājumi vedinājuši uz šādu nepieciešamību.

«Vēl nezinām, kā tas konkrēti sauksies, bet par runas mākslu - kā izmantot retoriku,» sacīja deputāts un piebilda, ka šajā izvērtējumā būs jārunā arī par noķengājošo apzīmējumu līdzšinējo lietojumu Saeimas darbā.

«Varbūt kādam tas liks aizdomāties,» pārdomās par šādas lekcijas galveno uzdevumu dalījās tautas kalps.