Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs: par krīzi atbildība jāuzņemas Vīķei-Freibergai

Pirmā persona, kurai būtu jāuzņemas atbildība par ekonomisko krīzi valstī, ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Šādu pārliecību intervijā laikrakstam [s:29306] paudis Ventspils mērs Aivars Lembergs.

«Viņa tajos gados nominēja premjerus. Man, starp citu, viņa toreiz premjerēšanu neuzticēja. Bet no tiem, ar kuriem viņa risināja pārrunas, zinu: lai gan kandidātiem izvirzīja dažādus kritērijus, viņa ne reizes neaktualizēja jautājumu par sociālekonomiku,» klāsta Lembergs.

Tāpēc, viņaprāt, Vaira Vīķe-Freiberga ir pirmā, kurai būtu jāatbild par krīzi.

Jautāts, vai pats būtu ar mieru kandidēt uz prezidenta amatu, Lembergs atbild, ka viss atkarīgs no tā, kādas pilnvaras prezidentam būs. Ja prezidentu izvēlēs tauta, bet pilnvaras būs tādas pašas kā līdz šim — braukāt pa pasauli un tērēt nodokļu maksātāju naudu, tad viņš nav ar mieru.

«Ja prezidentam būtu pilnvara īstenot varu, piemēram, viņš varētu piedalīties valdības veidošanas procesā, tad tā ir pavisam cita lieta,» stāsta Ventspils mērs.

Pēc viņa domām, ja ar šādām pilnvarām prezidents var strādāt visus četrus gadus vai pat piecus, tad šā termiņa laikā iespējams kaut ko izdarīt.