Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemās nomas maksas sekmē aktivitāti tirdzniecības telpu segmentā

Pateicoties zemajām nomas maksām, aktivitāte Rīgas centra un Vecrīgas tirdzniecības telpu segmentā pieaug, biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» atzina aptaujātie nekustamā īpašuma uzņēmumu pārstāvji.

«Rīgas centrā un Vecrīgā aktivitāte tirdzniecības telpu segmentā palielinās, jo nomas maksas nokritušās tik zemu, ka liela daļa nomnieku var nomainīt esošās telpas uz labākām par zemāku maksu,» norāda nekustamo īpašumu uzņēmuma «Latio» Komercīpašumu tirdzniecības nodaļas speciālisti.

Arī nekustamā īpašuma kompānijas «Nira fonds» valdes locekle Jevgēnija Markova-Krūmiņa apstiprina, ka «pēdējo nedēļu laikā vērojama to tirdzniecības platību aizpildīšanās, kas tika strauji atbrīvotas, ievērojami pasliktinoties ekonomiskai situācijai valstī». Šī tendence, visticamāk, turpināsies arī 2010.gadā, prognozē speciāliste.

«Latio» norāda, ka tirdzniecības telpu segmentā turpināsies nomas maksas samazināšanās. «Telpu īpašnieki turpinās maksātspējīgiem nomniekiem nomas maksu samazināt, cerot, ka divu līdz trīs gadu laikā sāksies stabils pieaugums,» prognozē uzņēmuma speciālisti.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma «Rent In Riga» apkopotā informācija liecina, ka vasaras mēnešos tirdzniecības telpu ielās ar labu gājēju plūsmu vidējā nomas maksa salīdzinājumā ar pavasari bija samazinājusies aptuveni par 12%. Salīdzinājumā ar 2008.gada vasaru Rīgas centra tirdzniecības telpu ielās ar labu gājēju plūsmu vidējās nomas maksas kritums bijis ap 55%.

«Latio» skaidro, ka Rīgas centrā un Vecrīgā lielāko daļu no potenciālajiem tirdzniecības telpu nomniekiem veido ātrās ēdināšanas, konditorejas un alkohola tirdzniecības uzņēmumi. Savukārt lielu telpu piedāvājuma daļu veido bijušie mēbeļu veikali, restorāni, spēļu automātu zāles un kazino, kā arī apģērbu un apavu veikali.

Nekustamā īpašuma uzņēmuma «Arco Real Estate» valdes loceklis un Vērtēšanas daļas vadītājs Māris Laukalējs uzskata, ka patlaban nav ekonomiska pamatojuma, lai jaunus veikalus Rīgas centrā «atvērtu lielā skaitā». «Tirdzniecības aktivitāte ir vai nu tirgos, vai arī tirdzniecības centros. Populārajos tirdzniecības centros faktiski visas vietas ir aizņemtas un nomas maksas samazinājums nav tik liels kā pilsētas centrā. Nomnieku rotācija ir palielinājusies, bet interese par veikalu izveidošanu tirdzniecības centros ir liela,» skaidro speciālists.

«Latio» norāda, ka mazajos tirdzniecības centros turpina palielināties brīvo telpu īpatsvars un patlaban tas veido 10-15%. «Joprojām ir vairāki lielie tirdzniecības centri, kuros nav brīvu telpu, un ir arī tādi, kuros brīvo telpu īpatsvars palielinās,» skaidro speciālisti.