Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāksies labdarības akcijas «Nāc līdzās Ziemassvētkos!» pasākumi

Šonedēļ Pēterbaznīcā sāksies Ziemassvētku labdarības akcija «Nāc līdzās Ziemassvētkos!»,  informēja ilggadējā akcijas organizētāja un nodibinājuma «Festivālu fonds» direktore Sarma Freiberga.

Akcijas mērķis ir atbalstīt jaunos un talantīgos bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām, un tajā palīdzību jaunajiem māksliniekiem sniedz pieredzējuši un Latvijā labi pazīstami mākslinieki.

Akcija sāksies piektdien, 27.novembrī, kad plkst.15 Pēterbaznīcā tiks atklāta bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām radošo darbu izstāde. Tajā būs redzami darbi no visas Latvijas. Interesenti izstādes darbus pret ziedojumiem varēs iegūt savā īpašumā. Visi iegūtie līdzekļi tiks atdoti bērniem - darbu autoriem. Izstāde būs skatāma līdz 17.janvārim.

1.decembrī plkst.17 Kronvalda parkā paredzēta akcijas egles iedegšana. Eglei šogad dots nosaukums «Uz eņģeļa spārniem», jo to rotās Antūžu speciālās internātskolas, Strazdumuižas internātvidusskolas-attīstības centra un Rīgas 4.mūzikas un mākslas skolas audzēkņu roku darināti eņģeļi, uz kuru spārniem tiks uzrakstītas vislabākās domas un novēlējumi mums visiem.

Egles iedegšanā piedalīsies akcijas patronese Vaira Vīķe Freiberga, Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), jaunieši, kas savām rokām darinājuši Ziemassvētku eņģeļus, bet muzicēs saksofonistu grupa no Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas.

17.decembrī plkst.19 Pēterbaznīcā akcija «Nāc līdzās Ziemassvētkos!» noslēgsies ar svētku labdarības koncertu. Koncertā piedalīsies bērni ar īpašam vajadzībām - festivāla «Nāc līdzās!» laureāti kopā ar sabiedrībā pazīstamiem un iemīļotiem profesionāliem skatuves māksliniekiem, apvienojoties vienotā priekšnesumā.

Koncertā piedalīsies Latvijas izcilākie mākslinieki - Sergejs Jēgers, Kristīne Gailīte, Kristīne Zadovska, Armands Siliņš, komponists Jānis Lūsēns, Ieva Akurātere, Aivars Hermanis, Gunārs Kalniņš, Rēzija Kalniņa, Zigfrīds Muktupāvels, Oskars un Raimonds Petrauski, grupa «Melo M», Ieva Kerēvica, saksofonists Toms Rudzinskis un citi.

Lai informētu par festivāla norisi, 27.novembrī plkst.14 Pēterbaznīcā notiks preses konference. Tās laikā tiks apgleznoti eņģeļi, kuri rotās akcijas Ziemassvētku egli.

Sarma Freiberga uzsver, ka akcijas rezultātā koncertā būs skatāms emocionāli spilgts un neaizmirstams skatuvisks priekšnesums, kurā, saplūstot mākslā, vairs nebūs robežu starp lielo mākslinieku un sēdošo ratiņkrēslā vai bērniem ar redzes vai dzirdes traucējumiem, vai bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem. «Mums - sabiedrībai - tikai jāgrib viņus saredzēt, lai arī Latvijā varētu rasties savi Bočelli. Mums tikai nedaudz jāatbalsta šie bērni un jaunieši, jāpalīdz tiem iekļauties pilnvērtīgā dzīvē,» uzsver Freiberga.