Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija joprojām līdere NĪ cenu krituma ziņā pasaulē

Kamēr atsevišķos pasaules rajonos nekustamā īpašuma tirgus trešajā ceturksnī pamazām sāk atveseļoties, Latvija atkal nokļuvusi pirmajā vietā ar savu mājokļu cenu kritumu, salīdzinājumā ar  pagājušā gada trešo ceturksni, liecina starptautiskā nekustamā īpašuma tirgus izpētes kompānijas [s:29340] veiktais pētījums.

Pēc  «Global Property Guide» datiem Latvijā šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar šo pašu laika periodu 2008. gadā cenas samazinājušās par 59,7%, kas ir lielākais cenu kritums pasaulē. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni mājokļu cenas Latvijā samazinājušās par 6,75%, kas arī ir lielākais negatīvais rādītājs pasaulē.

Aiz Latvijas mājokļu cenas pasaulē, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, strauji kritušās arī AAE (-47%), Ukrainā (-34,41%) un Bulgārijā (-27,98).

«Global Property Guide» norāda, ka situācija NĪ  tirgū būtiski atšķiras starp Āzijas valstīm, kur  vērojama stabila ekonomikas augšupeja un mājokļu  cenu kāpums, un Austrumeiropu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), kur cenas kritušās un nekustamo īpašumu tirgi piedzīvojuši strauju lejupslīdi.