Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Filipīnu masu slaktiņa upuru skaits sasniedzis 57 cilvēkus

Pēc traģiskā pirmdienas slaktiņa Filipīnu drošības dienestiem trešdien izdevies atrast vēl vienpadsmit cilvēku mirstīgās atliekas, tādējādi kopējais upuru skaits sasniedzis jau 57 cilvēkus, pavēstīja amatpersonas.

Lai gan vēl visu mirušo cilvēku identitāte nav noskaidrota, aptuveni 13 no nogalinātajiem ir vietējie žurnālisti, tādējādi tas ir vēsturē nežēlīgākais uzbrukums šīs profesijas pārstāvjiem.

Saistībā ar slaktiņu valdība otrdien vairākās vietās nemierīgajos valsts dienvidos izsludināja ārkārtas stāvokli. Reģionā trešdien ievesti karavīri un uz šosejām izvietotas bruņumašīnas.

«Noziedznieki neizbēgs no soda,» žurnālistiem solīja valsts prezidente Glorija Makapagala Arojo. «Likums viņus vajās līdz pat notveršanai. Nevienam mūsu valsts pilsonim nekad nevajadzētu baidīties par savu dzīvību, brīvi paužot savu politisko gribu. Tā ir ārkārtēja un necilvēcīga rīcība, kas ir kā lāsts mūsu valstij.»

Arojo izplatītajā paziņojumā trešdiena izsludināta par valsts mēroga sēru dienu.

Aizvien pastiprinās spiediens uz Filipīnu prezidenti, jo policija par galveno vainīgo uzskata Arojo koalīcijas biedru un pašreizējo Magindanao gubernatora Andalu Ampatanu dēlu, kuram dots tāds pats vārds kā tēvam.

Arojo izpelnījusies asu sabiedrības kritiku, aicinot Ampatanus sadarboties, nevis veicinot viņu aizturēšanu.

Tomēr viņa izskanējušos pārmetumus noraidīja, uzsverot, ka likumsargu sadarbība ar aizdomās turamajiem palīdzētu izmeklēšanas gaitā.

Ziņas par masu slepkavību Filipīnās izraisījušas šoku un nosodījumu visā pasaulē. ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns to nosaucis par «šaušalīgu noziegumu».

«Ģenerālsekretārs upuru ģimenēm no visas sirds izsaka visdziļāko līdzjūtību un pauž cerību, ka netiks žēloti nekādi līdzekļi, lai viestu taisnību un vainīgos sauktu pie atbildības,» sacīts ANO izplatītajā paziņojumā.

Kā aģentūra LETA jau ziņoja, ar ietekmīgu politiķi saistīti kaujinieki pirmdien sagūstīja vairākus desmitus cilvēku, tostarp viņa politiskos konkurentus un 20 vietējos žurnālistus.

Starp sagūstītajiem un nogalinātajiem bija Magindanao provinces mēra Esmaela Mangundadatu sieva, viņa palīgi un atbalstītāji.

Kā apgalvo politiķis, viņa sieva mirusi ārkārtīgi vardarbīgā un traģiskā nāvē.

«Es viņu nevaru nosaukt par dzīvnieku, jo man ir mājdzīvnieki un viņi ir rāmi. Nē, viņš ir briesmonis. Viņi ir briesmoņi,» sarunā ar žurnālistiem par Amputanu junioru un viņa sabiedrotajiem sacīja Mangundadatu.

«Manas sievas dzimumorgāni tikuši pārgriezti četras reizes. Viņi izdūruši abas acis, sašāvuši abas krūtis, nogriezuši viņas pēdas un šāvuši viņai mutē. Es nevar atrast vārdus, lai aprakstītu, kā viņi pret viņu izturējušies,» šokējošā nozieguma detaļas atklāja Mangundadatu.

Žurnālisti pavadīja Mangundadatu grupu uz vietējo vēlēšanu komisijas biroju, kur viņi gatavojās pieteikt viņa kandidatūru Magindanao provinces gubernatora amatam 2010.gada maijā paredzētajās vēlēšanās, kad viņus sagūstīja kaujinieki.

Mungundadatu grupā bija iekļautas tikai sievietes, tādējādi cerot, ka tas atturēs iespējamos uzbrucējus.

Mangundadatu klanam ir sens naids ar Andala Ampatana ģimeni, taču līdz šim neviens cilvēks nav arestēts.

«Mēs uzsāksim krimināllietas, kolīdz tiks pabeigta dokumentācija un izmeklēšanas process,» norādīja Tieslietu ministrijas sekretāra vietnieks Rikardo Blankaflors.

«Mēs meklējam tiešus pierādījumus, lai varētu aizturēt šaušalīgo slepkavību pastrādātājus. Mēs vācam liecības un gaidām medicīniskās ekspertīzes slēdzienu, kas nepieciešams lietu ierosināšanai,» par izmeklēšanas gaitu informēja amatpersona.

Ķīlnieku sagrābšanā piedalījušies aptuveni simts bruņoti kaujinieki, kuri apturējuši žurnālistu un politiķu transportlīdzekļus, aizveduši viņus uz nomalē esošu pakalnu un uzbrukuši ar M-16 šautenēm un mačetēm. Pēc nežēlīgajām slepkavībām nogalinātie kopā ar transportlīdzekļiem iemesti īpaši šim nolūkam izraktā bedrē, kas pēcāk ar ekskavatora palīdzību aizbērta.