Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina paredzēt atkārtoti ievēlēt Saeimu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lūdz noteikt rīcību, kā rīkoties gadījumā, ja atcelti Saeimas vēlēšanu rezultāti. Patlaban Saeimas vēlēšanu likumā nav reglamentēta kārtība, kā rīkoties, ja tiesa atceļ CVK lēmumu par Saeimas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, ceturtdien vēsta laikraksts «Diena».

Tāpēc CVK vadītājs Arnis Cimdars vērsies pie Saeimas Prezidija ar lūgumu pievērst uzmanību šai problēmai, bet Prezidijs risinājuma meklēšanu uzticējis Juridiskajai komisijai.

Cimdars norāda: ja tiesa atceļ CVK lēmumu par Saeimas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, jaunu vēlēšanu sagatavošanai vajadzīgi vismaz divi mēneši, bet Satversme nosaka: jaunā Saeima sanāk uz pirmo sēdi pēc mēneša.

Nepilnības normatīvos, kuras lūdzis novērst gan Juridiskais birojs, gan CVK, atklājās jau pēc 9. Saeimas vēlēšanām, kuru rezultātus apstrīdēja vairākas parlamentā neiekļuvušās partijas. Tās norādīja, ka Tautas partijas un LPP/LC trešo pušu pozitīvisma kampaņas dēļ Saeimas vēlēšanas nav uzskatāmas par demokrātiskām un godīgām. Augstākās tiesas senāts vēlēšanu rezultātus neatcēla, taču tā lēmumā bija norādīts uz problēmām.