Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji domā: Latvija dodas virzienā «aizej tur, nezin kur»

Uz jautājumu, kam ekonomiskās krīzes laikā klātos visgrūtāk, 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka tā būtu strādīgā Maija no Annas Brigaderes pasakas «Maija un Paija», savukārt 24% domā, ka drīzāk tas būtu godīgs politiķis.

Jaunākajā «DnB NORD Latvijas barometrā» noskaidrotas iedzīvotāju domas par to, kuram pasaku tēlam mūsdienās klātos vislabāk, uz kurieni tieši virzās valsts un citiem nedaudz netradicionāliem jautājumiem.

«DnB NORD Latvijas barometra» ikmēneša nemainīgās daļas rezultāti liecina, ka oktobrī par vienu procentu punktu uzlabojies sabiedrības vērtējums par Latvijas attīstības virzienu, jo par pareizu to uzskata 6% iedzīvotāju. Savukārt par četriem procentu punktiem sarucis to cilvēku skaits, kas domā, ka valsts kopumā attīstās nepareizā virzienā, un pašreiz tā domā 81% respondentu.

Nemainīgs vērtējums, salīdzinot ar septembri, iedzīvotājiem saglabājies par savas ģimenes materiālo stāvokli un nākotnes attīstības prognozēm (attiecīgi 38% un 19%). Par trim procentu punktiem no 36% līdz 39% palielinājies to respondentu skaits, kuri uzskata, ka viņu finansiālais stāvoklis ir viduvējs. Savukārt 33% iedzīvotāju uzskata, ka ģimenes materiālais stāvoklis pēc 12 mēnešiem, salīdzinot ar pašreizējo situāciju, nebūs mainījies.

Oktobrī pasliktinājies vērtējums par iespējām atrast labu darbu – 68% respondentu uzskata, ka tās ir ļoti sliktas, kas ir zemākais vērtējums kopš 2008.gada aprīļa, kad tika uzsākts  barometra ikmēneša pētījums.

«DnB NORD Latvijas barometra» otrā daļa šoreiz veidota ar nosaukumu «Pasakainā Latvija», un tajā ir noskaidrotas iedzīvotāju domas par dažādu pasaku un arī reālāku tēlu iespējām izdzīvot mūsdienu ekonomiskajos apstākļos.

«Laikā, kad dabā un cilvēkos mēdz valdīt pelēcīgums, un gada nogales svētku noskaņas vēl tikai gaidāmas, DnB NORD Latvijas barometra otrā sadaļa ir veidota ar lielāku viegluma un pieskaņu, ļaujot arī pasmaidīt par situāciju Latvijā. Lai gan pētījuma tēma «Pasakainā Latvija» pēc tās būtības ir salīdzinoši iracionāla, tomēr pētījumā izteikti parādās Latvijas iedzīvotāju pietiekami racionālā daba un ticība saviem spēkiem,» saka DnB NORD Bankas prezidents Andris Ozoliņš.

Iedzīvotāji atzinuši, ka Latvijai visdrīzāk laimi atnestu pašu darbs, jo šādu atbildi izvēlējās 62% respondentu, aiz sevis atstājot Laimes māti ar 10% un Laimes lāci ar 8%.

«Vairāk nekā trešā daļa (35%) respondentu uzskata, ka arī viņu mājsaimniecības ekonomisko stāvokli vislabāk spētu uzlabot jauns, labs darbs,» saka Ozoliņš.

Otra populārākā atbilde (16%) bija – ekonomiskā stāvokļa uzlabošanā visvairāk palīdzētu pazudušo «Latvenergo» trīs miljonu atrašana, bet tikai 10% ietu vieglāko ceļu un vēlētos atrast Bagātību salu.

Atbildot uz jautājumu, kam esošajā ekonomiskajā situācijā klātos vislabāk, 41% respondentu atzina, ka tas būtu lapsa kūmiņš, bet uz pusi mazāk iedzīvotāju uzskata, ka - pelēkais vilks. Savukārt visgrūtāk klātos strādīgajai Maijai, godīgam politiķim un godīgam ceļu policistam.

Lai arī 53% cilvēku uzskata, ka Latvija pašreiz dodas virzienā «aizej tur, nezin kur», tomēr Latvijas iedzīvotāji atzīst, ka no grūtībām visdrīzāk spēsim izkļūt tikai gudru politiķu vadībā (42%), bet tikai 17% vēlētos atrast jaunu latviešu Vadoni.