Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropā netipiski augsta, Sibīrijā - netipiski zema gaisa temperatūra

Gaisa temperatūra vietām Eiropā šonedēļ ir paaugstinājusies līdz 17 grādiem virs normas, savukārt vietām Sibīrijā tā pazeminājusies līdz pat 23 grādiem zem normas, liecina Krievijas Hidrometeoroloģijas centra apkopotie dati.

Novembra beigām netipiski silts laiks Eiropā un nepierasti liels sals Sibīrijā vērojams jau aptuveni nedēļu, un sinoptiķu prognozes liecina, ka saglabāsies vēl vismaz vienu nedēļu.

Trešdien Eiropas dienvidaustrumu daļā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +21 grādam un diennakts vidējā gaisa temperatūra kalnos Bulgārijas rietumos bija līdz pat 17 grādiem augstāka par klimatisko normu. Gandrīz tikpat liela temperatūras novirze no normas bija vērojama kalnainajos Vācijas dienvidos, kur gaiss sasila līdz +17 grādiem.

Gaisa temperatūra Latvijā ir aptuveni septiņus grādus augstāka, nekā parasti novembra beigās, naktī uz ceturtdienu valsts rietumdaļā temperatūra paaugstinājās līdz nepilniem +10 grādiem.

Arī Krievijas Eiropas daļā valda silts laiks un gaisa temperatūra ir līdz astoņiem grādiem augstāka par normu. Turpretī lielā daļā Sibīrijas vidējā gaisa temperatūra ir aptuveni 15, dažviet pat 23 grādus zemāka, nekā ierasts novembra beigās.

Zemākā gaisa temperatūra trešdien fiksēta Jakutijā, kur tā pazeminājās līdz -48 grādiem. Taču lielākā temperatūras novirze no normas vērojama Rietumsibīrijā, kur diennakts vidējā gaisa temperatūra vietām pazeminājusies līdz -34 grādiem, kas ir aptuveni 23 grādus zem normas.