Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas Komisija gatavojas paaugstināt ierēdņu algas

Desmitiem tūkstošu Eiropas Komisijas (EK) ierēdņu atalgojums varētu tikt paaugstināts par 3,7%, kas tiktu finansēts no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līdzekļiem, liecina ceturtdien atklātībā nonākusi informācija.

Neskatoties uz Briseles centieniem ierobežot Eiropas valstu sabiedriskajā sektorā strādājošo atalgojumu paaugstināšanu, algu palielinājumu varētu saņemt 38 000 EK ierēdņu, ja šādu ierosinājumu atbalstīs 27 bloka dalībvalstis.

«Ne jau komisija vienprātīgi izlemj, vai samazināt vai paaugstināt ierēdņu algas,» norādīja EK preses pārstāve Valērija Rampi.

Viņa paskaidroja, ka atalgojuma izmaiņas tiek rēķinātas pēc formulas, kas nosaka dzīves dārdzību astoņās ES dalībvalstīs - Beļģijā, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Luksemburgā, Nīderlandē un Spānijā.

Rampi gan nevarēja nosaukt nevienu piemēru, kad EK ierēdņu alga tikusi samazināta.

Kopš finanšu krīzes radītās negatīvās ietekmes Igaunija, Latvija un Lietuva, kā arī Grieķija, Īrija un Ungārija iesaldējušas valsts ierēdņu atalgojumu, EK aicinot Eiropas valstis ierobežot to budžetu deficītus.

Pašreizējie ES nosacījumi arī paredz, ka aizejošie bloka komisāri trīs gadus pēc amata atstāšanas vēl joprojām var saņemt pat 65% no to algas.

Komisāru pamatalgas patlaban veido gandrīz 20 000 eiro (14 056 latus) mēnesī, neieskaitot pabalstus, naktsmītņu un cita veida piemaksas.

Savukārt jaunais ES prezidents Hermans van Rompejs pelnīs vairāk nekā ASV prezidents Baraks Obama.