Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidents pateicas Polijai par atbalstu krīzes laikā

Uzturoties divu dienu darba vizītē Polijā, Valsts prezidents Valdis Zatlers ceturtdien pateicies Polijas prezidentam Leham Kačinskim par atbalstu Latvijai krīzes laikā, portālam «Apollo» pavēstīja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa.

Uzrunājot mediju pārstāvjus pirms abu valstu prezidentu tikšanās, Zatlers uzsvēra, ka Latvijas un Polijas attiecības jau vēsturiski bijušas ļoti nozīmīgas un arī pašreiz viņš augstu novērtē veiksmīgo sadarbību gan abu prezidentu, gan abu valstu starpā.

Valsts prezidents arī atzīmēja, ka ir ļoti būtiska abu valstu sadarbība Eiropas Savienības (ES) ietvaros pēc Lisabonas līguma parakstīšanas, jo tā ir iespēja Baltijas jūras reģiona valstīm piedalīties kvalitatīvi jaunas un dinamiskas Eiropas veidošanā.

Sarunu laikā Zatlers arī izteica cerību, ka jaunais Eiropas Savienības prezidents un augstā ārlietu pārstāve aktīvi strādās pie ES iekšējās un ārējās politikas formulēšanas un īstenošanas, ņemot vērā visu dalībvalstu intereses. Diskutējot par ES jautājumiem, abu valstu vadītāji pozitīvi novērtēja arī ES Austrumu partnerības īstenošanas gaitu.

Pievēršoties abu valstu divpusējām attiecībām, īpaša uzmanība tika veltīta ekonomiskajai sadarbībai. Abu valstu prezidenti bija vienisprātis, ka jāpadziļina Latvijas un Polijas attiecības, tāpēc ir būtiski atbalstīt un turpmāk veicināt jaunu kontaktu izveidi starp abu valstu uzņēmējiem, lai tālāk attīstītu ekonomisko sadarbību.

Tikšanās laikā Zatlers un Kačinskis pārrunāja arī enerģētikas politikas jautājumus, pievēršoties vienota Baltijas enerģētikas tirgus jautājumiem un starpsavienojumu izveidei. Tāpat abi prezidenti vienojās, ka sadarbosies un aktīvi iestāsies, lai NATO jaunās stratēģiskās koncepcijas ietvaros tālāk tiktu saglabāta un attīstīta NATO līguma 5. panta nozīme.