Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CSDD zaudē kārtējo tiesas procesu un iespaidīgu naudas summu

Ceturtdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Agnese Jurevica pasludināja saīsināto spriedumu lietā Nr. C30463509, kurā prasītājs ir Alvis Indriksons, bet atbildētājs — valsts akciju sabiedrība «Ceļu satiksmes drošības direkcija» (CSDD), informē Neatkarīgās policistu arodbiedrības (NPA) priekšsēdētājs Armands Augustāns.

Tiesa atzina, ka darba līgums CSDD darbiniekam uzteikts prettiesiski un nepamatoti, pārkāpjot ar likumu noteiktās procedūras, tostarp pirms darba līguma uzteikšanas netika pieprasīta arodbiedrības piekrišana.

Šis ir otrs tiesas process par Indriksona atjaunošanu darbā. Pirmo reizi CSDD neievēroja Darba likuma prasības, uzsakot darba līgumu Indriksonam un vēl kādai darbiniecei. Ar tiesas spriedumu abi darbinieki tika atjaunoti darbā CSDD. Tomēr tas neatturēja CSDD pārsūdzēt tiesas spriedumu apelācijas un kasācijas kārtībā. Visās tiesu instancēs CSDD rīcība tika atzīta par prettiesisku, bet laiku, ko darbinieks nestrādāja lietas izskatīšanas laikā tiesās, nācās apmaksāt no CSDD līdzekļiem.

Tiesas spriedums par darbinieka atjaunošanu darbā neatturēja CSDD sākt Indriksona vajāšanas kampaņu un kārtējo reizi, tiklīdz Indriksons bija atjaunots darbā, uzteica darba līgumu. Nu jau par darba līguma nosacījumu neievērošanu, lai gan vainīga bija pati CSDD, neizprasot arodbiedrības piekrišanu darba līguma uzteikumam. Tagad kārtējo reizi CSDD nāksies maksāt darbiniekam kompensāciju par piespiedu darba kavēšanu vairāku tūkstošu latu apmērā.

NPA uzskata, ka CSDD vadībai (Andris Lukstiņš) nekavējoties jāatjauno Indriksons darbā, lai mazinātu zaudējumus, kas rodas katru dienu, neizpildot tiesas spriedumu. NPA cer, ka CSDD veiks pasākumus un pārtrauks darbinieka vajāšanu, kas grauj valsts akcijas sabiedrības reputāciju.

NPA aicina visus CSDD darbiniekus stāties arodbiedrībā, lai aizstāvētu savas darba un profesionālās tiesības pret patvaļu un nepamatotu vajāšanu.