Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Chevrolet Cruze» par drošību Eiropā saņem maksimālās piecas zvaigznes

Eiropas Jauno automašīnu vērtēšanas programma (EuroNCAP) šodien publicējusi jaunākos drošības reitingus, un globālais kompaktais sedans «Chevrolet Cruze» tajos saņēmis visaugstāko novērtējumu ar piecām zvaigznēm, informē «Opel Southeast Europe» pārstāve Andra Līviņa.

Saskaņā ar EuroNCAP paziņojumu «Cruze» ieguvis 79 punktus no 100, līdz ar to atzīts par vienu no drošākajiem modeļiem vieglo automašīnu klasē.

«Chevrolet Cruze» drošība novērtēta ar maksimālajiem 16 punktiem testā, kurā tas pārbaudīts frontālā sadursmē ar nobīdi, un ar maksimālajiem astoņiem punktiem — sānu triecienā pret kustīgu deformējamu barjeru. Kopš EuroNCAP 1997. gadā sāka sniegt sadursmes testu vērtējumus, «Chevrolet Cruze» ir pirmais vieglais auto, kas saņēmis maksimālo punktu skaitu abos testos.

Arī Neatkarīgā Eiropas testēšanas organizācija jaunajam «Chevrolet» kompaktklases sedanam sniegusi augstu novērtējumu — 7,3 punktus no astoņiem iespējamajiem — krietni smagākajā sānu statņa testā, un tas liecina, ka sānos pastiprinātais «Chevrolet Cruze» korpuss nodrošina aizsardzību pasažieriem sānu sadursmes gadījumā. «Chevrolet Cruze» pagalvji ir pareizi novietoti, tāpēc aizmugures sadursmes gadījumā absorbē trieciena enerģiju un pasargā kakla skriemeļus. Testā «Chevrolet Cruze» arī saņēmis augstu novērtējumu par bērnu un gājēju aizsardzību.

«Esam ļoti apmierināti ar izcili augsto «Chevrolet Cruze» drošības novērtējumu,» saka «Chevrolet Europe» prezidents un izpilddirektors Veins Brenons. «Šie rezultāti apstiprina, ka «Chevrolet Cruze» drošība ir izcila. Tā lieliski papildina automašīnas drosmīgo dizainu, teicamās gaitas īpašības, labo vadāmību un izcilo vērtības/cenas attiecību.»

Jau iepriekš «Chevrolet Cruze» saņēma savā klasē labāko sadursmes drošības novērtējumu — piecas zvaigznītes — Austrālijas Jauno automašīnu novērtēšanas programmas (ANCAP) testos Austrālijā un Ķīnas Jauno automašīnu novērtēšanas programmas (C-NCAP) testos Ķīnā.

«Cruze» drošības pamats ir stingrā virsbūve. Modelim «Chevrolet Cruze» ir jauna integrālā virsbūves-rāmja (BFI) sistēma, ko papildina precīzs šasijas mezglu regulējums. BFI sistēmā virsbūves augšējā daļa un rāmis tiek būvēti kā viens vesels, tādējādi nodrošinot labāku noturību un stabilitāti.

65% no šīs konstrukcijas veido augstas izturības tērauda detaļas, kas gādā par augstu aizsardzības līmeni. Maksimālas drošības garantēšanā svarīga loma ir arī durvju pastiprinājumiem un blīvējumam, no augstas izturības tērauda izgatavotiem B statņiem un efektīviem alumīnija buferiem.

Modelim «Chevrolet Cruze» standartā ir pilns aktīvā un pasīvā drošības aprīkojuma klāsts, kāds parasti atrodams tikai dārgākās automašīnās:

  • elektroniska stabilitātes kontroles sistēma;
  • vilces kontroles sistēma;
  • bremzes ar ABS;
  • bremzēšanas palīgs;
  • elektroniska bremžu spēka sadalīšanas sistēma;
  • seši drošības spilveni, tostarp vadītājam, priekšējam pasažierim, priekšējie sānu drošības spilveni un drošības aizkari;
  • drošības jostu atgādinājuma sistēma, uztinēji un priekšspriegotāji ar drošības jostu spriegojuma ierobežotājiem.

Modelis «Chevrolet Cruze» ietilpst jaunajā mazo, kompakto un vidēja lieluma «Chevrolet» produktu klāstā, ko pašlaik sāk pārdot visā pasaulē. Tas tiek vai tiks būvēts Korejā, Krievijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, un to pārdod vairāk nekā 130 pasaules valstīs.

www.euroncap.com