Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunā paaudze pastrādājot nežēlīgus noziegumus

Bijušajam Kriminālpolicijas priekšniekam Aloizam Blonskim ir baisi no tā, cik nežēlīgus noziegumus šajos laikos pastrādā jaunā paaudze.

Iekšlietu darbinieku konferencē piektdien Blonskis minēja piemēru: televīzijā tika demonstrēts sižets par divu skolēnu nežēlīgu kautiņu, «ka bail pat skatīties». Viņš brīnījās, kur šādos gadījumos ir policija un kāpēc tā nav redzama uz ielām.

Blonskis uzskata, ka valdībai jādomā par sabiedrības drošību. Neraugoties uz samazināto budžetu, policijai jāturpina strādāt, uzsvēra bijušais Kriminālpolicijas priekšnieks, atgādinot, ka padomju gados ar iztikšanu bijis daudz grūtāk. Toreiz miličiem bijusi maza alga, ar kuru knapi varēja sagādāt trūcīgu pārtiku.

Pēc Aloiza Blonska domām, iekšlietu resors nemaz tik slikti nedzīvo. Iekšlietu dienestā strādājošais bagāts nevarot kļūt, bet neesot tik traki kā jau pieminētajos padomju gados. Piemēram, 50. gados, kad viņš sācis strādāt milicijā, viņš saņēmis vien pārsimts rubļu lielu algu.

Runājot par policijā veikto reģionālo reformu, Blonskis akcentēja: tās ieviešanai vajadzētu būt pārdomātai, jo viņa pieredze rāda, ka neviena reforma policijā neko labu neesot devusi, taču viņš cer, ka laika gaitā «reforma pieslīpēsies».

Lai veiksmīgāk cīnītos pret noziedzību, Blonskis ieteica vairāk attīstīt sadarbību ar sabiedrību un citām tiesībsargājošām iestādēm — prokuratūru, Tieslietu ministriju.

Iekšlietu sistēmas darbinieku konference piektdien turpinās. Tajā piedalās arī daudzi bijušie iekšlietu ministri, valsts sekretāri un policijas priekšnieki.