Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trūcīgo cilvēku skaits tikai pieaug

Nevar precīzi pateikt, bet apmēram 90% ģimeņu var apmaksāt visus komunālos maksājumus, paēst, varbūt iedot bērniem kādu kabatas naudu, bet pāri vairs nekas arī nepaliek. Nesanāk pat aizbraukt uz laukiem brīvdienās, jo nav naudas biļetei, raidījumā «Krustpunktā» sacīja biedrības «Skalbes» pārstāve Elīna Ālere-Fogele.

Viļānu sociālā darbiniece Sanita Tauriņa teica, ka pašvaldība palīdzēt nespēj, jo ir uz bankrota robežas. «Palīdzību mēs nesniedzam, tikai četrus latus dienā zupas virtuvei bērniem. Mēs nevaram apmaksāt otro ēdienu, tāpēc dienā tiek atvēlēti 20 santīmu zupai. Sanāk arī dzēriens un bulciņa. Ja kāds bērns negrib bulciņu, var dabūt otru zupas porciju,» atklāja Tauriņa un piebilda, ka arī jaunrades un mākslas skolas ir uz bankrota robežas, tāpēc pulciņus bērniem apmeklēt nesanāk.

Visas pašvaldības esot apstiprinājušas, ka trūcīgo cilvēku skaits tikai pieaug. Ludzas Sociālā dienesta vadītāja Lilita Gorbunova-Kozlova pastāstīja, ka redzeslokā nonākušas pat tās ģimenes, kuras nekad nav prasījušas palīdzību.