Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Robežsargu šefs bažīgs - tiekot ņemti gan kukuļi, gan zagta degviela

Robežsargi šogad ņēmuši ne tikai kukuļus, bet arī zaguši dienesta degvielu. Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars piektdien notiekošajā iekšlietu darbinieku konferencē paziņoja, ka šogad palielinājies nelegālās imigrācijas apdraudējums un kontrabandas apmēri.

Sliktākais, ka palielinās ne tikai šis spiediens uz robežām, bet arī korupcijas riski robežsargu vidū.

Diemžēl vairāki koruptīvo spiedienu neesot izturējuši, un šogad robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvalde jau esot ierosinājusi trīs kriminālprocesus pret kontrabandas pārvadājumos pieķertiem robežsargiem, ir arī kriminālprocess par degvielas zagšanu no dienesta transportlīdzekļiem.

Tendence nav tā labākā, bet, ja ministrijai izdosies saglabāt pašreizējo budžetu un vismaz pašreizējo atalgojumu, Garbars pieļāva, ka robežsardze spētu apturēt savus cilvēkus no aplamas rīcības.

Robežsargus korupcijā pieķer diezgan regulāri. Vērienīgākās lietas saistītas ar korupciju Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktos, kur robežsargi bija iesaistīti gan kontrabandā, gan šoferu palaišanā ārpus rindas, par to saņemot samaksu, gan citos noziegumos.