Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomās par koruptīviem noziegumiem aiztur trīs policistus

Piektdien aizdomās par kukuļņemšanu Drošības policija (DP) aizturējusi trīs Valsts policijas (VP) darbiniekus, aģentūrai LETA apstiprināja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

Pagaidām vēl neesot lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajiem. DP pagaidām nesniedz arī plašāku informāciju, par kādiem pārkāpumiem šie policisti aizturēti.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās pagaidām neapstiprinātās informācijas, divi aizturētie ir Ķengaraga policijas iecirkņa darbinieki, kurus tur aizdomās par 500 latu kukuļa ņemšanu. Par trešo aizturēto pagaidām informācijas nav, DP izmeklēšanas interesēs to neizpauž.

Kā ziņots, pēdējās nedēļās par kukuļņemšanu aizturēti vairāki tiesībsargājošo institūciju darbinieki. 23. novembrī VP Iekšējā drošības biroja darbinieki operatīvo pasākumu laikā aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturēja Ceļu policijas bataljona jaunāko inspektori.

Aizturētā Rīgā, pildot dienesta pienākumus, par Ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošanu apturēja kādu automašīnu. Lai automašīnas vadītājam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, Ceļu policijas darbiniece pieņēma kukuli 100 latu apmērā.

Iekšējā drošības birojā par minēto faktu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320. panta 1. daļas — par kukuļa pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli. Minētais likuma pants paredz sodu — brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Savukārt 24. novembrī Lietuvas policisti netālu no Panevēžas aizturējuši kādu kolēģi no Latvijas, kurš vadījis zagtu automašīnu «BMW X5».

Lietuvas policistus aizdomīgus darījis apstāklis, ka automašīnai ir Vācijas valsts numurzīmes, bet vadītājs pēc apturēšanas kā pirmās uzrāda nevis braukšanas tiesības, bet gan policista apliecību.

Pārbaudot automašīnu, konstatēts, ka tā iekļauta Šengenas informācijas bāzē kā nozagta. Lietuvas policisti noskaidrojuši, ka spēkrats nozagts Latvijā aptuveni pirms mēneša.

Pagaidām nav zināms, vai aizturētais policists ir saistīts ar zādzību. Iespējams, viņš darbojies kā šoferis, proti, zagto spēkratu pārdzini» uz Lietuvu, par to saņemot atlīdzību.

«BMW X5» ir viena no visvairāk zagtajām automašīnu markām Latvijā. Tikai Rīgas reģionā vien pēdējā mēneša laikā nozagti seši šādi spēkrati, bet kopš oktobra sākuma — astoņi.

VP aicina informēt Iekšējā drošības biroja darbiniekus par gadījumiem, kad policijas darbinieki nav godprātīgi pildījuši savus dienesta pienākumus vai arī pārkāpuši likumā noteiktās normas. Biroja anonīmais uzticības tālrunis (automātiskais atbildētājs) — 67075456.