Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saulkrasti iebraukšanas maksu ieviest neplāno

Lai gan Saulkrastos, līdzīgi kā Jūrmalā, būtu nepieciešami līdzekļi, lai uzturētu pludmales un sakārtotu infrastruktūru, pilsētas dome neplāno izmantot iespēju no nākamā gada vidus ieviest iebraukšanas maksu.

Saulkrastu domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis aģentūrai BNS norādīja, ka, protams, no iebraukšanas maksas iekasētā nauda būtu ļoti labs atspaids, lai sakoptu vidi, sakārtotu pludmales un citu infrastruktūru, taču jāņem vērā, ka šāda caurlaižu sistēma būtībā ir ierobežojums cilvēku brīvai kustībai.

«Turklāt pašlaik valstī ir krīze,» teica domes priekšsēdētājs un piemetināja, ka patlaban nav īstais laiks, lai ierobežotu cilvēku iespējas braukt atpūsties.

«Tranzīts mums netraucē, bet cilvēki, kas grib baudīt jūru, smiltis un svaigo priežu gaisu, pie mums vienmēr ir laipni gaidīti. Nekādus žogus ap Saulkrastiem necelsim,» uzsvēra Grāvītis.

Latvijā patlaban nauda par iebraukšanu kādas pašvaldības teritorijā jāmaksā tikai Jūrmalā, Vecrīgā īpašā režīma zona ir atcelta.

Likums noteic, ka no nākamā gada vidus pašvaldības pašas varēs noteikt, vai to teritorijās nepieciešamas īpaša režīma zonas - lai to izdarītu, būs jāizstrādā pašvaldības teritorijas plānojums, kuru bez konsultācijām ar sabiedrību un sabiedrības iesaistīšanas plānošanas procesā nevar pieņemt. Tāpat ir jāvērtē, vai nepieciešamo teritorijas aizsardzību nav iespējams nodrošināt ar sabiedrību mazāk ierobežojošiem līdzekļiem, piemēram, satiksmes kustību var ierobežot ar ceļazīmēm, ja saprātīgi plāno to izvietojumu un attiecīgi satiksmes organizāciju, skaidro Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.