Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cena patlaban nav būtiskākais kritērijs automašīnu iegādē

Cena patlaban nav būtiskākais kritērijs automašīnu iegādē, biznesa informācijas portālam «nozare.lv» atzina SIA «Domenikss» kravas un pasažieru mikroautobusu vairumtirdzniecības un mārketinga vadītājs Ģirts Ivanovs.

«Iegādājoties jaunas automašīnas, sevišķi komerctransportu, potenciālajiem pircējiem vienmēr būtiska bijusi kvalitāte un ekspluatācijas parametri — tās ilgums, apkopju biežums un izmaksas,» norāda Ivanovs, uzsverot, ka arī šajā, ekonomiskā krituma laikā nav tā, ka lētākas automašīnas pirktu vairāk nekā iepriekš.

Ivanovs skaidro, ka autotirgotāju tirgus daļas mikroautobusu segmentā «praktiski ir palikušas iepriekšējo gadu līmenī». «Nevar teikt, ka kāds būtu izrāvies, piedāvājot, piemēram, lētākas mašīnas,» norāda autotirgotājs.

Kopējais automašīnu pārdošanas apjomu samazinājums Latvijā, kas šogad ir aptuveni 85%, attiecināms arī uz «Mercedes-Benz» markas mikroautobusiem, skaidro Ivanovs. Pēc viņa teiktā, «Domenikss» tirgus daļa mikroautobusu segmentā ir 22,4%.

Kopš 2008. gada janvāra SIA «Domenikss» pārdevis 450 «Mercedes-Benz» mikroautobusu un piecus starppilsētu pārvadājumu autobusus, informēja uzņēmuma Komunikāciju nodaļas vadītājas vietas izpildītāja Dace Krastiņa.

Kā norāda Krastiņa, «Mercedes-Benz» markas mikroautobusus izmanto gandrīz 40 Latvijas pašvaldības. «Gan 16 vietu, gan 19 vietu «Mercedes-Benz Sprinter» visbiežāk tiek izmantoti gan skolēnu pārvadāšanai un ikdienas pārvadājumiem, gan dažādiem izbraukumiem un ekskursijām. Savukārt septiņvietīgie «Mercedes-Benz Vito» visbiežāk tiek izmantoti kā dienesta automobiļi pašvaldību darba nodrošināšanai, kā arī kā transports iedzīvotāju ar īpašām vajadzībām pārvadāšanai,» skaidro uzņēmuma pārstāve.

Ivanovs atzīst, ka patlaban pašvaldību iepirkumi ir samazinājušies, un lēš, ka auto iepirkumu jomā kopumā kritums ir ap 30%. Viņš norāda, ka daļa pašvaldību iepriekšējos gados savu autoparku ir atjaunojušas, tomēr lielai daļai tas ir ļoti sliktā stāvoklī.

«Domenikss» grupā ietilpst SIA «Domenikss» — «Daimler AG» ģenerālpārstāvis Latvijā, kas nodarbojas ar «Mercedes-Benz» vieglo un apvidus automobiļu, pasažieru un kravas mikroautobusu, kravas automobiļu, autobusu tirdzniecību un «Maybach» automobiļu tirdzniecību, autorizēts «Mitsubishi Fuso» ģenerālpārstāvis Latvijā, kas nodarbojas ar kravas automobiļu «Mitsubishi Fuso Canter» tirdzniecību, oriģinālo «Mercedes-Benz», «Mitsubishi Fuso» rezerves daļu tirdzniecību un servisa pakalpojumu sniegšanu, SIA «Domenikss» filiāles Ventspilī un Daugavpilī un SIA «Baltijas auto centrs» (mazlietotu automobiļu tirdzniecība).

Kā ziņots, SIA «Domenikss» apgrozījums pērn bijis 46,31 miljons latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija.

Tas ir par 19,4% mazāk nekā 2007. gadā, kad kompānijas apgrozījums sasniedza 57,48 miljonus latu.

Pērn «Domenikss» nopelnījis 136 078 latus, kas ir 21,6 reizes mazāk nekā 2007. gadā, kad šis rādītājs bija 2,93 miljoni latu.