Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Boka nesaskata pārkāpumus Austrumu slimnīcas konkursā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka gatavs likt roku uz daudzām ķermeņa daļām, lai pierādītu, ka ēku siltināšanas un logu nomaiņas iepirkuma konkurss bijis godīgs. Tā intervijā LTV raidījumam «De Facto» sacīja slimnīcas vadītājs. Viņš slimnīcas pārkāpumus konkursā, kurā par uzvarētāju izraudzījās pusmiljonu latu dārgāku pretendentu, nesaskata.

Vaicāts, vai vēl pirms konkursa rezultātiem nav bijusi vienošanās par tā iznākumu, Boka, kurš arī pats bija iepirkumu komisijas loceklis, atbildēja noliedzoši: «Tas ir pilnīgi izslēgts jau no konkursa būtības, tās ir spekulācijas. Es norobežojos; tā tas nav bijis un tā tas nebūs, jo tas ir neiespējami.»

Raidījums vēsta, ka slimnīca Iepirkumu uzraudzības biroja atzinumu vēlas pārsūdzēt un pašlaik nesaskata ne mazākās iespējas pārvērtēt jau notikušā konkursa rezultātus, lai, iespējams, ietaupītu pusmiljonu latu. Boka skaidroja: «Ja mēs ejam soli pretī jautājuma risināšanai, mums jāraksta jauns nolikums un jauns līgums. Mēs nevaram pārvērtēt to, kas ir izdarīts likumā paredzētajā kārtībā.»

Raidījums arī norāda, ka Veselības ministrija aizstāv slimnīcas pozīcijas un tā vietā, lai izmantotu izdevību, ka Iepirkumu uzraudzības biroja atzinums varētu ļaut ietaupīt pusmiljonu latu, apelē pie darbu aizkavēšanās un salstošiem slimniekiem. Ministrijas valsts sekretārs Armands Ploriņš uzskata, ka neesot nepieciešams kādu saukt pie atbildības. «Veselības ministrija  savu funkciju ietvaros vērtējusi gan konkursa gaitu, gan piedāvājumus. Mēs uzskatām, ka Iepirkumu komisija rīkojusies strikti saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu,» «De Facto» sacīja valsts sekretārs.

Raidījums arī norāda, ka Iepirkumu uzraudzības biroja atzinumam ir tikai rekomendējošs raksturs, tāpēc konstatētie pārkāpumi var palikt nenovērsti. Iespējams, situāciju varētu mainīt premjers Valdis Dombrovskis, kurš solījis reaģēt ar kādu konkrētu rīcību.