Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bankas pārkāpumu dēļ atlaiž pusmiljonu dolāru hipotekāro parādu

Safolkas apgabala ASV Ņujorkas štatā tiesnesis atbrīvojis kādu laulāto pāri no hipotekārā kredīta maksāšanas sakarā ar lielu skaitu pārkāpumu, kurus pieļāvusi kredītu izsniegusī banka, vēsta «[s:29487]». Pasniedzējs Gregs Horoskis (attēlā) un viņa sieva Diāna savu māju Longailendā ieguva vairāk nekā pirms 15 gadiem par summu, mazāku nekā 200 tūkstoši ASV dolāru.

Ģimenes galvas slimības dēļ viņi vēlāk bija spiesti māju pārķīlāt. Kredīta likme šīs operācijas rezultātā pieauga līdz 12 procentiem. Līdz 2009. gadam Horoski bija parādā bankai 525 tūkstošus ASV dolāru, tostarp 235 tūkstošus kā noildzinātos procentus un soda naudas. 2005. gadā Kalifornijas banka «OneWest» iesūdzēja parādniekus tiesā. Izdevums precizē, ka šīs bankas prakse ir nekustamā īpašuma ķīlas zīmju izpirkšanas tiesību ļoti ātra atņemšana gadījumos, kad pircēji nespēj norēķināties laikus. Horoskiem tika atņemtas izpirkšanas tiesības, tomēr viņi apstrīdēja šo lēmumu tiesā. Šādi Gregs Horoskis panāca iespēju vēlreiz restrukturizēt parādu.

Tomēr banku kalpotāji atsacījās izskatīt jautājuma risināšanas veidus, sniedza klientiem un tiesai nepatiesu informāciju par parāda summu un procentiem, kā arī «izrādīja necieņu pret Horosku ģimeni». Turklāt banka «OneWest» saņēma vairāk nekā 800 miljonus ASV dolāru finanšu palīdzības no ASV federālā budžeta. Tiesas prāvas rezultātā māja palika Horosku īpašumā, bet visa viņu parāda summa tika pilnībā norakstīta.

«The New York Post» arī piebilst, ka banka «OneWest» iejaukta analoģiskā lietā Kalifornijā. Banka cenšas atņemt māju kādai padzīvojušai šā štata iedzīvotājai par spīti vairākiem tiesu nolēmumiem, ka sieviete var restrukturizēt savus parādus.