Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece liedz darbā policijā pieņemt jaunus darbiniekus

Pirmdien iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) parakstījusi rīkojumu, kurā uzdod ar šā gada 15. decembri pārtraukt amatpersonu kandidātu pieņemšanu dienestā, jaunu darba līgumu slēgšanu un iecelšanu vakantajos Valsts policijas amatos.

Savukārt brīvos algu fonda līdzekļus, kas tiks ietaupīti šā rīkojuma izpildes rezultātā, Mūrniece sola izmaksāt speciālās piemaksās darbiniekiem, portālam «Apollo» pavēstīja Iekšlietu ministrijā.

Interesanti: Valsts policijas interneta mājas lapā pieejamā informācija liecina, ka jauni darbinieki policijā nav pieņemti kopš 2008. gada 14. novembra.

Policijas mājaslapā, sadaļā «Vakances», teikts: «Pamatojoties uz 2008. gada 14. novembrī pieņemto likumu «Par valsts budžetu 2009. gadam», kas paredz valsts pārvaldes iestāžu, t. sk. Valsts policijas, uzturēšanas izdevumu samazināšanu, ņemot vērā Valsts pārvaldes iekārtas likuma 17. panta otrās daļas 2. punktu, kas nosaka, ka tiešās pārvaldes iestādes vadītājs pārvalda iestādes finanšu, personāla u. c. resursus, kā arī saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 9. panta pirmo daļu, līdz atsevišķam rīkojumam tiek apturēta kandidātu pieņemšana dienestā.»

«Valsts policija ar šādu darbinieku skaita nekomplektu strādā jau vairākus mēnešus, un tas nav traucējis Valsts policijai pildīt savus darba pienākumus un nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību. Līdz ar to nolemts šo nekomplektu arī turpmāk neaizpildīt, bet ietaupītos līdzekļus novirzīt godprātīgo darbinieku stimulēšanai, izmaksājot likuma ietvaros paredzētās piemaksas. Mēs gribam parādīt policistiem, ka godprātīgs un pašaizliedzīgs darbs Valsts policijā, nevis pāriešana noziedzības pusē, tiek novērtēts un pie pirmās iespējas arī papildus atalgots,» uzsver Mūrniece.

Jaunais rīkojums nosaka: pirmie piemaksas par sasniegumiem, pildot dienesta pienākumus, saņems tie policijas darbinieki, kuri samazināta atalgojuma un pieaugošas darba slodzes apstākļos turpina godprātīgi un pašaizliedzīgi pildīt savus dienesta pienākumus, kā arī veikuši smagu un sevišķi smagu noziegumu atklāšanu.