«Dinamo» jau trešo reizi šosezon pieveic «Spartak»

Kontinentālās hokeja līgas regulārās sezonas spēlē Rīgas «Dinamo» komanda pirmdienas vakarā izbraukumā ar 3:2 uzvarēja Maskavas «Spartak».

Rīgas «Dinamo» galvenā trenera Jūliusa Šuplera pēcspēles komentārs.

Spēle iesākās mierīgā tempā, tomēr tas netraucēja «Dinamo» komandai jau mača ceturtajā minūtē izvirzīties vadībā, kad no aizvārtes ar ripu izslidoja Tailers Arnasons un iebakstīja to starp «Spartak» vārtsarga Dmitrija Kočņeva kājsargiem, tādējādi gūstot savus pirmos vārtus «Dinamo» sastāvā (1:0). Drīz pēc tam «rīdziniekiem» bija iespēja realizēt vairākumu, taču tas neizdevās. Trešdaļas turpinājumā «Dinamo» trīsreiz nonāca mazākumā, taču «Spartak» komandas nedaudzos bīstamos momentus pārliecinoši neitralizēja Edgars Masaļskis. Turpretī «Dinamo» komanda 17. minūtē izmantoja vairākumu, kad pēc Arnasona piespēles vārtu priekšā ripa trāpīja pa slidu «Spartak» aizsargam Dmitrijam Višņevskim un ieslīdēja vārtos (2:0).

Jau otrās trešdaļas ceturtajā minūtē «Spartak» komandai izdevās samazināt rezultāta starpību, kad no vārtu priekšas vārtus guva Martins Cibaks (2:1). Arī otrā perioda turpinājumā vairāk un bīstamāk uzbruka laukuma saimnieki, turklāt abas komandas daudz laika pavadīja, spēlējot skaitliski nevienādos sastāvos, un arī tad «Spartak» vairākumi bija bīstamāki nekā «Dinamo» hokejistu centieni.

Arī trešais periods ritēja līdzīgi kā otrā trešdaļa, kad pārsvars piederēja mājiniekiem, bet «rīdzinieki» spēlēja galvenokārt uz pretuzbrukumiem, un vienā no tiem pa vārtu stabiņu trāpīja Maiks Iguldens. Bet 11. minūtē pēc Marsela Hosas metiena ripa atlēca no borta tieši uz nūjas Jānim Spruktam, kurš pēc elegantas pauzes panāca 3:1 «Dinamo» labā. Tomēr jau pēc pāris minūtēm, kad kārtējo «Dinamo» noraidījumu «atsēdēja» Miķelis Rēdlihs, «Spartak» izdevās samazināt rezultāta starpību — Masaļski pārspēja Kirils Kņazevs (3:2).

Pēc tam «rīdziniekiem» nācās vēl divas minūtes pavadīt mazākumā, taču tas tika izturēts, bet spēles pēdējās minūtes «Dinamo» komanda jau trešajā spēlē pēc kārtas pavadīja skaitliskajā vairākumā, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Šajā sezonā «rīdzinieki» ar «Spartak» jau divas reizes bija tikušies — vispirms viesos uzvarot ar 5:1, pēc tam savā laukumā izcīnot panākumu ar 6:4.

Izbraukuma sēriju «Dinamo» komanda pabeigs trešdien, 2. decembrī, kad tiksies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Balašihas HK MVD, kam pagājušo pirmdien «Arēnā «Rīga»» tika zaudēts ar 1:2.