Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

10 skaņas, kas visātrāk pamodina vīriešus

Kā liecina jauns Lielbritānijā veikts pētījums, vīriešus daudz ātrāk un vieglāk par bērna raudām spēj pamodināt mušas dūkšana vai vēja svilpošana, turpretī sievietes visātrāk un vieglāk pamostas tieši no bērna raudāšanas neatkarīgi no tā, vai viņas ir mātes vai nav, vēsta britu laikraksts «The Daily Telegraph».

Pētījumu pēc pretsaaukstēšanās zāļu «Lemsip Max All Night Cold & Flu Tablets» ražotāju pasūtījuma veica starptautiska izpētes laboratorija «MindLab».

Pētījuma gaitā abu dzimumu eksperimenta dalībniekiem tika mērīta smadzeņu aktivitāte miegā un tās izmaiņas dažādu skaņu ietekmē. Vīriešus visātrāk no miega pamodina automašīnas signalizācija, vēja svilpošana un mušas dūkšana. Savukārt sieviešu miegu visvieglāk spēj iztraucēt bērna raudas, kas vīriešu miega traucējumu faktoru desmitniekā vispār neiekļuva. Tāpat sievietes viegli spēj iztraucēt pilošs krāns un nekārtības.

«Kā liecina šis unikālais pētījums, lai arī dažas skaņas, piemēram, partnera klepošana vai krākšana, traucē vīriešus un sievietes vienādā mērā, tādas skaņas kā vēja svilpošana vairāk traucē vīriešus,» norādīja psihologs Deivids Lūiss. «Iespējams, šis atšķirīgais jūtīgums ataino evolucionārās atšķirības — sievietes jūtīgāk reaģē uz skaņām, kas saistītas ar potenciālajiem draudiem viņas bērniem, savukārt vīrieši ir smalkāk noskaņoti uz trokšņiem, kas varētu liecināt par draudiem visai ģimenei.»

Kopumā sievietes daudz ātrāk nekā vīrieši pamostas un daudz grūtāk pēc tam iemieg.

10 skaņas, kas visātrāk pamodina vīriešus:

1. Automašīnas signalizācija.

2. Vēja svilpošana.

3. Mušas dūkšana.

4. Krākšana.

5. Trokšņi no kanalizācijas.

6. Circeņu sisināšana.

7. Sirēnas.

8. Pulksteņa tikšķēšana.

9. Urbšana/remonta darbi.

10. Ūdens krāna pilēšana.

10 skaņas, kas visātrāk pamodina sievietes:

1. Bērna raudas.

2. Ūdens krāna pilēšana.

3. Nekārtības.

4. Krākšana.

5. Mušas dūkšana.

6. Urbšana/remonta darbi.

7. Sirēnas.

8. Automašīnas signalizācija.

9. Vēja svilpošana.

10. Trokšņi no kanalizācijas.