Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saule Stokholmā mēnesi nav spīdējusi gandrīz nemaz

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā visā novembra mēnesī saule atspīdējusi tikai 17,5 stundas, padarot aizgājušo mēnesi par drūmāko kopš 2000.gada.

Novembra laikā saule pār Stokholmu atspīdējusi vidēji tikai 35 minūtes dienā, liecina Zviedrijas Meteoroloģiskā un hidroloģiskā institūta (SMHI) dati.

Pēdējos 25 gados tikai 2000. un 1993.gadā bijis drūmāks novembra mēnesis, kad saule spīdēja attiecīgi astoņas un deviņas stundas visā mēnesī. Parasti novembrī Stokholmā saule spīd vidēji 54 stundas.

Tā kā mākoņi iesloga siltumu un neļauj noskaidroties debesīm, kā arī novērš temperatūras krišanos, šā gada novembris bijis arī viens no siltākajiem pēdējo 25 gadu laikā.

Vidējā gaisa temperatūra Stokholmā novembrī bija 5,6 grādi pēc Celsija skalas, salīdzinot ar 2,9 grādu vidējo novembra temperatūru pēdējos 25 gados. Tikai 2000.gada novembris bija siltāks, gaisa temperatūrai turoties vidēji septiņu grādu pēc Celsija skalas robežās.