Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju gatavas atlikt izdevīgus pirkumus

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju ir gatavas atlikt ļoti izdevīgu pirkumu, ja tam pietrūkst līdzekļu, liecina mikrokreditēšanas uzņēmuma «SMScredit.lv» sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru «SKDS» veiktā aptauja.

Aptaujas laikā secināts, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs izmanto kredītkarti, overdraftu vai ātros kredītus, kamēr vidēji katrs desmitais mūsu valsts iedzīvotājs nepieciešamības gadījumā aizņemas naudu no paziņām vai radiniekiem.

Atbildot uz jautājumu, cik lielu naudas summu nepieciešamības gadījumā būtu iespēja aizņemties no saviem radiem, draugiem un paziņām, 43% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka vajadzības gadījumā varētu aizņemties naudas summu līdz 100 latiem, savukārt 37% respondentu atbildējuši, ka no radiem vai draugiem varētu aizņemties naudas summu virs 100 latiem, bet katrs piektais respondents nespēja atbildēt uz šo jautājumu.

Visbiežāk no līdzcilvēkiem naudu aizņemas gados jauni cilvēki un daudzbērnu ģimeņu locekļi, kā arī Zemgales un Latgales reģiona iedzīvotāji. Pētījumā konstatēts, ka visskeptiskākā attieksme pret aizņemšanos no radiniekiem un draugiem vērojama augsta līmeņa vadītājiem, kurzemniekiem un iedzīvotājiem vecumā virs 50 gadiem.

«Redzam, ka rezultātus nesis kredītiestāžu pēdējā gada laikā kultivētais viedoklis, ka parāds nav brālis. Neziņa par tuvāko nākotni kopā ar vispārēju kredītu nepieejamību veido situāciju, kad divas trešdaļas cilvēku neizmanto pat ļoti izdevīgus sev nepieciešamu preču vai pakalpojumu piedāvājumus,» norāda «SMScredit.lv» valdes priekšsēdētājs Alberts Pole.

Situācijās, kad pietrūkst nedaudz naudas kādas kārotas un nepieciešamas preces vai pakalpojuma iegādei, 62% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pirkumu atliek, savukārt 20% izmanto kredītkarti, bankas konta overdraftu vai ātro aizņēmumu.

Pētījums tika veikts šā gada novembrī, piedaloties 1000 respondentu vecumā no 20 līdz 60 gadiem visā Latvijā.