Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gada laikā būvizmaksas sarukušas par 14,4%

2009. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksas samazinājušās vidēji par 0,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Strādnieku darba samaksa saruka par 1,2%, būvmateriālu cenas — par 0,8%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai — par 0,6%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

2009. gada oktobrī salīdzinājumā ar 2008. gada oktobri būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 14,4%. Resursu pamatgrupās visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa — par 26,1%. Būvmateriālu cenas kritās par 10,6%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai — par 7%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē un rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.