Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamgad samazinās izmaksājamās uzturlīdzekļu summas

Saeima pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) likumā, kas paredz, ka laika posmā no 2010. līdz 2012. gada 31. decembrim tiks samazinātas uzturlīdzekļu summas, kas tiek izmaksātas no UGF līdzekļiem, informē Saeimas Preses dienests.

Gan sāktajās uzturlīdzekļu izmaksas lietās, gan lietās, kas tiks sāktas pēc 2010. gada 1. janvāra, izmaksājamais uzturlīdzekļu apmērs bērniem no piedzimšanas brīža līdz septiņu gadu vecumam maksimāli būs 30 latu, bet ne vairāk par tiesas nolēmumā noteikto, savukārt bērniem no septiņu gadu vecuma līdz 18 gadu vecumam — 35 lati, bet ne vairāk par tiesas lēmumā noteikto.

Tāpat Saeima kā steidzamus otrajā — galīgajā — lasījumā pieņēma grozījumus UGF likumā, kas noteic, ka valsts nemaksās uzturlīdzekļus par ārvalstīs dzīvojošiem bērniem. Šā likuma piemērošanai uzskatāms, ka persona pastāvīgi dzīvo Latvijas Republikā, ja tā Latvijā uzturas ne mazāk kā sešus mēnešus kalendārā gada laikā.

Personas izbraukšana uz ārvalstīm, kas pārsniedz sešus mēnešus kalendārā gada laikā, netiks ņemta vērā, ja izbraukšanas iemesls būs saistīts ar medicīniskās palīdzības saņemšanu ārstniecības iestādē, mācībām akreditētā izglītības iestādē vai arī Latvijas diplomātisko un konsulāro dienestu vai militāro dienestu Latvijas Republikas Nacionālajos bruņotajos spēkos ārvalstīs. Šaubu gadījumā personas pienākums būs pierādīt, ka tā pastāvīgi dzīvo Latvijā.

Ne vēlāk kā līdz 2010. gada 30. jūnijam UGF administrācija no fonda līdzekļiem sāktajās uzturlīdzekļu izmaksas lietās pārbaudīs iesniedzēju un bērnu, par kuriem veic uzturlīdzekļu izmaksas, deklarētās dzīvesvietas esamību Latvijā, kā arī šaubu gadījumā pārbaudīs, vai viņi pastāvīgi dzīvo Latvijā. Konstatējot, ka iesniedzējs vai bērns, par kuru veic uzturlīdzekļu izmaksas no fonda, izbraucis no Latvijas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstī vai viņiem nav deklarētas dzīvesvietas mūsu valstī, fonda administrācija pārtrauks uzturlīdzekļu izmaksu.