Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas sēdes pārtraukumā studenti izsvilpuši deputātus

Saeimas plenārsēdes pārtraukuma laikā pie Saeimas sapulcējušies studentu protesta gājiena dalībnieki izsvilpa deputātus, kas no Saeimas plenārsēžu ēkas devās uz komisiju ēkām.

Studenti deputātiem veltīja ne vien dažādus pārmetumus par naudas izsaimniekošanu, bet prasīja arī atgriezt izglītībai atņemtos līdzekļus. Tanī pat laikā studenti turpina prasīt izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) demisiju vai vismaz viņas tikšanos ar studentu pārstāvjiem, skandējot saukļus «Koķe, nāc ārā!» un rībinot kājas.

Jau ziņots, ka Latvijas Studentu apvienības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotais protesta gājiens jau sasniedzis Saeimas ēku, kur, kā ziņots, tiek skatīts 2010.gada valsts budžeta projekts galīgajā lasījumā.

Studenti pie parlamenta ēkas bija ieradušies, turot rokās dažādus plakātus, kuros galvenokārt uzmanība vērsta uz sociālām problēmām, tostarp studiju apmaksāšanas un studentu izdzīvošanas iespējām. Studentu gājiena priekšgalā tiek spēlētas trompetes, arī paši studenti skandē dažādus saukļus, tostarp «Studentu lieta - taisna un cieta», «Dar', ko var, studentiem ir jāuzvar».

Kā novēroja aģentūra LETA, brīdī, kad skvēriņu pie Ministru kabineta pameta pēdējās gājiena dalībnieku rindas, gājiena priekšgals bija sasniedzis Izglītības un zinātnes ministrijas ēku Vecrīgā.

Studenti brīdi uzkavējās gan pie ministrijas, gan arī iepriekš nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Pēc aptuveniem aprēķiniem, gājienā piedalās līdz pat 5000 cilvēku.