Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom»: ciparu TV apraide nav dārgāka par analogo

Telekomunikāciju uzņēmums «Lattelecom» kategoriski noraida televīzijas (TV) komerckanālu LNT un TV3 apgalvojumus, ka ciparu apraide izmaksā dārgāk nekā analogā, gluži pretēji — tā ir par 30% lētāka nekā analogā apraide, turklāt ciparu signāls televīzijas skatīšanos nodrošinās 99%  Latvijas teritorijas, kamēr analogais signāls atsevišķiem kanāliem pašlaik pieejams tikai 50–87% teritorijas, portālu «Apollo» informēja «Lattelecom».

«Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča norāda, ka analogā apraide, kas pašlaik pat nenodrošina 99% Latvijas teritorijas pārklājumu, proporcionāli ir ievērojami dārgāka par ciparu apraidi. Kā liecina Latvijas Televīzijas (LTV) piemērs, izlemjot ar nākamā gada 1. martu pilnībā pāriet uz ciparu apraidi un atteikties no analogās apraides, LTV7 ietaupīs 300 000 latu.

«Pašreizējā TV komerckanālu svārstīšanās izlemt, vai palikt par bezmaksas kanālu vai kļūt par maksas kanālu, saistīta ar pašu raidorganizāciju finansiālo stāvokli, ko ietekmējusi ekonomiskā situācija un reklāmas tirgus kritums, nevis ar augstajiem tarifiem par ciparu apraidi. «Lattelecom» tarifi par apraidi ciparu formātā ir par 30% zemāki nekā par pašreizējo apraidi analogajā formātā, un ir nepatiesi to minēt kā iemeslu, lai kļūtu par maksas kanālu, jo arī līdz šim televīzijas kanāliem bija jāmaksā rēķins par sava signāla apraidi, un tā tas ir visā pasaulē,» uzsver Gabriloviča.

Viņa norāda, ka pašreizējā TV komerckanālu vilcināšanās pieņemt lēmumu par turpmāko biznesa modeli un spekulācijas ar nekorektiem argumentiem ir maldinoša skatītājiem un valsts regulējošajām iestādēm.

«Es aicinātu komerckanālus nevis spekulēt ar cipariem, bet beidzot pieņemt lēmumu un skaidri pateikt, vai tie vēlas palikt par brīvu, bez maksas pieejamiem TV kanāliem vai arī vēlas iekasēt no skatītājiem naudu. Tas dos skaidrību gan skatītājiem, gan «Lattelecom» kā ciparu apraides nodrošinātājam,» skaidro Gabriloviča.

Viņa atgādina, ka iedzīvotājiem jebkurā gadījumā jāgatavojas pārmaiņām, lai turpinātu skatīties TV ar istabas vai jumta antenu. «Es aicinu iedzīvotājus neatlikt dekodera iegādi uz pēdējo brīdi un jau laikus gatavoties tam, ka analogais signāls visai drīz tiks izslēgts,» aicina «Lattelecom» komercdirektore.

Būtiskākais, ka līdz ar ciparu apraides ieviešanu paplašinās arī apraides teritorija — «Lattelecom» jau pēc mēneša nodrošinās ciparu signāla apraidi 99% Latvijas teritorijas, un virszemes televīzijas signālu varēs uztvert 99,9% iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka arī teritorijās, kur cilvēkiem vispār tehniski līdz šim nebija iespēju uztvert TV signālu, līdz ar ciparu apraidi komerckanāli būs pieejami visiem iedzīvotājiem, nevis tikai daļai, kā tas ir tagad.