Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turcija mudina labot Šveices referendumā pieļauto kļūdu

Turcijas augstākās amatpersonas otrdien asi nosodīja Šveices referenduma rezultātus, ar ko valsts konstitūcijā tiek noteikts minaretu būvniecības aizliegums, un aicināja šveiciešus «pēc iespējas ātrāk izlabot šo kļūdu».

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans svētdienas referenduma iznākumu nodēvēja par islāmofobijas un «Eiropas rasisma un ekstrēmā nacionālisma viļņa» atspulgu.

«Mūsu pienākums (..) ir norādīt uz nepieciešamību iespējami ātri labot šo kļūdu,» viņš sacīja, uzrunājot parlamentu. «Ir jāiznīcina šī šovinistiskā attieksme».

Viņaprāt, balsojuma iznākums «nokaitinājis ne tikai islāma pasauli, bet arī tos, kas baidās no civilizāciju sadursmes».

Turcijas valdības vadītājs tāpat aicināja Eiropas valstis un institūcijas reaģēt uz musulmaņiem nelabvēlīgo aizliegumu, «lai pasauli un it īpaši Eiropu nepakļautu spriedzei».

Savukārt Turcijas prezidents Abdulla Gils uzskata, ka balsojums apkauno Šveici un norāda uz «Rietumeiropā aizvien pieaugošo islāmofobiju.«

Kā liecina svētdienas balsojuma rezultāti, galēji labējo politiķu ierosinājumu atbalstījuši 57,5% vēlētāju, kas ir ļoti augsts balsstiesīgo aktivitātes rādītājs šajā valstī.

Šveiciešu lēmums izpelnījies asu starptautiskās sabiedrības un reliģisko kopienu nosodījumu. Šveices musulmaņiem atbalstu paudis arī Vatikāns.