Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kādi sociālie pabalsti nākamgad būs rīdziniekiem?

Kopumā sociālajai palīdzībai 2010. gadā Rīgas dome plāno tērēt vairāk nekā 17 miljonus latu, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā. 

Pabalsts jaundzimušajiem 2010. gadā tiks saglabāts pilnā apmērā — arī nākamgad 100 latu saņems ikviena jaundzimušā rīdzinieka vecāki, ja viņi savu pamata dzīvesvietu būs deklarējuši Rīgā ne vēlāk kā 12 mēnešus pirms bērna dzimšanas.

Savukārt no 1. janvāra Rīgas dome ieviesīs jaunu pabalstu trūcīgām ģimenēm, kurās aug bērni no pusotra līdz sešu gadu vecumam, — reizi mēnesī šīm ģimenēm tiks izmaksāti 50 lati par katru bērnu.

Galīgo lēmumu par sociālajiem pabalstiem piešķirto līdzekļu apjomu pieņems Rīgas dome, balsojot par pilsētas 2010. gada budžetu.

Bet jau šogad Rīgas pašvaldība plāno sākt un jaunajā gadā turpināt vēl viena jauna pabalsta izmaksāšanu — vienreizēju pabalstu 30 latu apmērā pārtikas iegādei saņems trūcīgās un mazturīgās ģimenes ar bērniem un vecuma vai invaliditātes pensionāri.

Rīgas pilsētas 2010. gada budžetā sociālie jautājumi, nenoliedzami, ir prioritāte. Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs (SC) uzsver: «Sociālā joma būtībā ir vienīgā, kuras budžetu nākamgad nav plānots samazināt, bet gan palīdzību rīdziniekiem kopumā pat palielināt. Turklāt, apzinoties situāciju, budžets veidots pietiekami elastīgi, lai to pielāgotu mainīgajiem apstākļiem. Protams, gribētos, lai naudas būtu vēl vairāk, jo domei jāpalīdz saviem iedzīvotājiem, cik vien tas iespējams, un, tiklīdz radīsies iespēja, tas tiks darīts. Galvenais, ka atšķirībā no valsts Rīgas pašvaldība negrasās atteikties no saviem pienākumiem pret cilvēkiem.»

Savukārt Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors skaidro: «Saskaņā ar departamenta rīcībā esošajiem datiem mainās sociālās palīdzības saņēmēju struktūra: arvien lielāks īpatsvars ir ģimenēm ar bērniem, un tās ir valsts ekonomiskās politikas sekas. Rīgas dome, apzinoties šo situāciju, plāno, ka palielināsies to pabalstu saņēmēju skaits, kuriem vajadzēs palīdzēt nodrošināt pamatvajadzības — runa pirmām kārtām ir par garantētā minimālā ienākumu (GMI) līmeņa nodrošināšanu un dzīvokļu pabalstu. Šajās pozīcijās Rīgas dome prognozē saņēmēju pabalstu skaita pieaugumu par 20%, līdz ar to šiem pabalstiem 2010. gadā tiek plānots piešķirt vairāk nekā šogad: GMI vajadzēs līdz trim miljoniem latu, dzīvokļu pabalstiem — līdz septiņiem miljoniem. Iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem pamatvajadzību nodrošināšana ir Rīgas domes prioritāšu prioritāte. Par spīti tam, ka šīm vajadzībām tiks tērēti lielāki līdzekļi, Rīgas dome saglabā visus esošo sociālo pakalpojumu veidus un iedzīvotāju iespējas tos saņemt.»