Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstādē būs skatāms populārāko mākslinieku skatījumu būvniecību

No 5. - 7. decembrim Rīgā, galerijā «Bastejs», Rātslaukumā 1, būs skatāma īpaša izstāde, kurā varēs aplūkot izcilu latviešu gelznotāju un grafiķu darbus, kas veltīti  kompānijas «Moduls Rīga» 15 gadu jubilejai. Izstādē būs aplūkojami darbi, ko radījuši Kaspars Zariņš, Sandra Krastiņa, Ilze Avotiņa, Helēna Heinrihsone, Ieva Iltnere, Aivars Vilipsons, Andris Vītoliņš.

Izstādē ar moto «Kas slēpjas aiz virspusējā, acīmredzamā?» uzsverot būvniecību kā procesu, kas ietver un apvieno ārēji skaisto ar iekšēji svarīgo, veidojot modernās Rīgas seju, mākslinieki piedāvā septiņus atšķirīgus redzējumus par būvkompānijas 15 gados paveikto.  veltīta būvuzņēmuma «Moduls Rīga» 15 gadu jubilejai. «Moduls Rīga» kā inženiertehnisko komunikāciju kompānija veic pilnu projektēšanas, plānošanas un projekta uzraudzības ciklu, kā arī projekta arhitektūras un labiekārtošanas, būvkonstrukciju, tehnoloģijas, apgaismojuma, iekšējo ēkas inženiertīklu un ārējo tīklu risinājumu izstrādi un saskaņošanu.

Savās gleznās un grafikās, mākslinieki pauduši savu vīziju – ka ikvienai ēkai tāpat kā mākslas darbam ir redzamā daļa un neredzamā – tā, kas paslēpta aiz fasādes, sienu virsmām, starp griestiem un grīdām. Saskatīt lietu būtību, iespējas, izaicinājumus - nozīmē sagatavot sevi veiksmei, par to pārliecināti mākslinieki atspoguļojot «Moduls Rīga» līdzdalību Latvijas Nacionālā teātra, Rīgas Rātsnama, Latvijas Bankas apmeklētāju centra, sporta un atpūtas centra «Bowlero», biroju namu Duntes ielā, modernākā polimēra cauruļu ražošanas kompleksa «Evopipes», viesnīcas «Islande Hotel» rekonstrukcijā vai būvniecībā.

Izstādē kā dominējošais izvēlēts miniatūrgrafikas žanrs, un tas nav nejauši. Miniatūrgrafika, līdzīgi ēku konstruēšanai, pieprasa līniju smalkumu un krāsu laukumu perfekciju. Gluži tāpat kā lielus objektus kopā satur mazas skrūvītes, izpratne par pasauli balstīta mazos, nereti sadzīviskos atklājumos.

Līdzās miniatūrām varēs aplūkot arī citus šo mākslinieku darbus. Izstāde apmeklētājiem būs atvērta no 5. līdz 7. decembrim no plkst. 13.00 - 19.00.