Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Roge pārliecināts, ka drošība Sočos 2014. gadā tiks garantēta

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge uzskata, ka Sočos 2014. gada ziemas olimpisko spēļu laikā rīkotāji sacensību dalībniekiem un spēļu viesiem spēs pilnībā garantēt drošību, novēršot terorisma draudus.

«Krievijas varas iestādes pilnībā apzinās atbildību par drošas vides radīšanu olimpiskajās spēlēs. Viņi dara visu nepieciešamo, un mēs pilnībā viņiem uzticamies,» otrdien Maskavā, piedaloties 2014. gada ziemas olimpisko spēļu oficiālā logo prezentācijā, sacīja Roge.

Uzticību un atbalstu spēļu organizatoriem pauda arī SOK Koordinācijas komisijas vadītājs 2014. gada spēlēm Žans Klods Kilī no Francijas, uzsverot, ka SOK ir par 100 procentiem pārliecināta, ka spēles tiks sarīkotas veiksmīgi.

Kilī atzina, ka 2014. gada spēļu organizēšanas projekts ir viens no komplicētākajiem olimpisko spēļu vēsturē, jo Sočos vajag uzbūvēt 80 procentus no veiksmīgai norisei nepieciešamās infrastruktūras, taču rīkotāji ir gatavi šādam izaicinājumam.

Vēlāk otrdien Roge, kurš pauda arī gandarījumu par Soču olimpisko spēļu logo, ko rīkotāji jau nodēvējuši par visu laiku pirmo digitālo olimpisko emblēmu, tiksies ar Krievijas premjeru Vladimiru Putinu, lai runātu par spēļu organizēšanas jautājumiem.

Krievijā nereti tiek sarīkoti terorakti. Viens no pēdējiem bija pasažieru reisa Maskava-Sanktpēterburga vilciena uzspridzināšana, kurā dzīvību zaudēja 25 cilvēki.