Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārzemnieki izpērk Latvijas lauksaimniecības zemi

Latvijas zemnieki, lai izdzīvotu, šodien spiesti atbrīvoties no saviem zemes īpašumiem, vēsta laikraksts «[s:29564]».

«Interese par Latvijas lauksaimniecības zemi bijusi vienmēr, vienkārši pirms kāda laika strauji pieauga cenas, un šis apstāklis iezīmēja pauzi zemes gabalu pārdošanas procesā,» laikrakstam «Telegraf» pastāstījis investīciju baņķieris Ģirts Rungainis. Viņš norāda: ārvalstu investori uzskata, ka pienācis laiks, kad labus zemes gabalus var iegādāties par pieņemamām cenām.

Aktivitāti šajā tirgus segmentā izrādot dāņi, vācieši, kas daudzus zemes gabalus jau nopirkuši un turpina to darīt, jo viņiem ir resursi un savas valsts atbalsts. Ir tādas investoru grupas, kas izvēlas labākās zemes un atdod tās apstrādei zemniekiem no tās pašas Dānijas vai Vācijas.

Rungainis norādījis, ka šo valstu zemnieki saņem no savas valsts lielas subsīdijas, kas viņiem dod priekšroku attiecībā pret latviešu zemniekiem, tāpēc nav nekāds brīnums, ka ārvalstnieku interese par mūsu lauksaimniecības zemēm joprojām ir diezgan liela.

«Nav noslēpums, ka daudziem latviešu zemniekiem šodien jāpārdod sava zeme,» turpina Ģirts Rungainis. «Skandināvu bankas vairs nespēj turpināt to finansēšanu, daudzas zemnieku saimniecības nav spējīgas tikt galā ar esošajiem kredītiem, tāpēc risinājumu rod, pārdodot zemes gabalus. Ārzemniekiem savukārt ir iespēja nopirkt jau apstrādātu, labu zemi.»